Po pasjonującym finiszu, na trasie liczącej 248,3 km, 75 edycję Grand Prix de Plouay wygrywa Słoweniec Grega Bole (Lampre). Drugi na mecie był Simon Gerrans (Sky), a trzeci Thomas Vockler (Europcar).
Od początku wyścigu bardzo aktywnie jechał Michał Kwiatkowski (Radioshack), który zabrał się w ucieczkę liczącą 8 zawodników : Marcello Pavarin (Vacansoleil) Mauro Finetto (Liquigas), Jack Bobridge (Garmin-Cervélo), Sébastien Duret (Bretagne-Schuller), Mickaël Chérel (AG2R La Mondiale), Guillaume Levarlet (Saur-Sojasun) oraz Cyril Gautier (Europcar).
Na czwartej rundzie – a wyścig rozgrywany był na 13 rundach, która każda wynosiła 19,1 km – przewaga uciekających kolarzy wynosiła 10:48 i była to największa różnica czasowa. Od tego momentu peleton mocno przyspieszył za sprawą zawodników drużyn Lampre i Movistar. Na dwa okrążenia przed metą różnica wynosiła już tylko 3:19.
Wtedy to Polak i Włoch Finetto zdecydowali się odjechać od słabnących kolegów z ucieczki. Dzwonek informujący o ostatniej rundzie, Kwiatkowski i Finetto usłyszeli mając 1:36 przewagi nad peletonem, z którego szły liczne ataki. Bardzo dynamicznie rozwijająca się sytuacja w peletonie na ostatniej rundzie, nie pozwoliła Polakowi i Włochowi dojechać do mety i rozegrać pomiędzy sobą finisz. Jednak wielkie brawa dla Michała za naprawdę wspaniałą jazdę i formę przed zbliżającymi się MŚ w Kopenhadze.
Ostatnie kilometry to ataki znanych i świetnych kolarzy w tego typu wyścigach: Voeckler, Ruben Plaza (Movistar), Damiano Cunego (Lampre), Geraint Thomas (Sky), Wouter Mol (Vacansoleil), Vincent Jérôme (Europcar).
Na 1,5 km przed metą na solowy atak zdecydował się Grega Bole pozostawiając w tyle patrzących na siebie : Bjorn Leukemans (Vacansoleil), Simon Gerrans (Sky), Jose Joaquin Rojas (Movistar) oraz Jérémie Galland (Saur-Sojasun). Pogoń Thomasa Vocklera za Słoweńcem okazała się spóźniona.
Dyrektor sportowy Lampre Valerio Tepaldi na mecie powiedział : Zwycięstwo Bole to zasługa całego zespołu, który mocno się napracował na sukces, wiedzieliśmy że Grega dzisiaj jest w bardzo dobrej dyspozycji, odnieśliśmy zwycięstwo pomimo problemów na trasie.
Wyniki GP Plouay 2011:
1 | Grega Bole (Slo) Lampre – ISD | 6:32:40 | |
2 | Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling | ||
3 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
4 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | ||
5 | Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek | ||
6 | Arnaud Gerard (Fra) FDJ | ||
7 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | ||
8 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack | ||
9 | Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun | ||
10 | Yoann Offredo (Fra) FDJ | ||
11 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
12 | Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun | ||
13 | Simone Ponzi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
14 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
15 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | ||
16 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
17 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack | ||
18 | Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana | ||
19 | Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack | ||
20 | Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller | ||
21 | Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun | ||
22 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
23 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
24 | Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
25 | Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller | ||
26 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | ||
27 | Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD | ||
28 | Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad | ||
29 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
30 | Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
31 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
32 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
33 | Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun | ||
34 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
35 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
36 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
37 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
38 | Peio Bilbao (Spa) Orbea Continental | ||
39 | Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team | ||
40 | Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team | ||
41 | Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller | ||
42 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | ||
43 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
44 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
45 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | ||
46 | Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
47 | Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun | ||
48 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskatel-Euskadi | ||
49 | Frédéric Guesdon (Fra) FDJ | ||
50 | Brice Feillu (Fra) Leopard Trek | ||
51 | Rui Costa (Por) Movistar Team | ||
52 | Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek | ||
53 | Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
54 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
55 | Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo | ||
56 | Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano | ||
57 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
58 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
59 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | ||
60 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
61 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | ||
62 | Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana | ||
63 | Anthony Roux (Fra) FDJ | ||
64 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ | ||
65 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
66 | Anthony Geslin (Fra) FDJ | ||
67 | Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Schuller | ||
68 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | ||
69 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | ||
70 | Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana | ||
71 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
72 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | 0:00:08 | |
73 | Grégory Rast (Swi) Team RadioShack | 0:00:10 | |
74 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | ||
75 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:00:12 | |
76 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | 0:00:20 | |
77 | Greg Henderson (NZl) Sky Procycling | 0:00:47 | |
78 | Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek | 0:01:00 | |
79 | Robert Hunter (RSA) Team RadioShack | 0:01:02 | |
80 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
81 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
82 | Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
83 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
84 | Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team | ||
85 | Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
86 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana | ||
87 | Enrique Sanz (Spa) Movistar Team | ||
88 | Rubén Plaza Molina (Spa) Movistar Team | ||
89 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun | ||
90 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
91 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:46 | |
92 | Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano | ||
93 | Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad | 0:01:53 | |
94 | Renaud Dion (Fra) Bretagne – Schuller | ||
95 | Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek | 0:01:55 | |
96 | Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack | 0:02:13 | |
97 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | ||
98 | Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
99 | Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana | ||
100 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
101 | Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun | ||
102 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
103 | Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo | ||
104 | Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
105 | Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team | ||
106 | Franck Bouyer (Fra) Team Europcar | ||
107 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | ||
108 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | ||
109 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
110 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | 0:02:31 | |
111 | Martin Pedersen (Den) Leopard Trek | ||
112 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | ||
113 | Matteo Trentin (Ita) Quickstep Cycling team | 0:03:30 | |
114 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
115 | Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller | 0:03:57 | |
116 | Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
117 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
118 | Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD | ||
119 | Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team | 0:06:27 | |
120 | Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad | 0:06:29 | |
121 | Damien Gaudin (Fra) Team Europcar | ||
122 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
123 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:07:43 | |
124 | Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
125 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | ||
126 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
127 | Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana | ||
128 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | ||
129 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | ||
130 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
131 | Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack | ||
132 | Feng Han (Chn) Skil – Shimano | ||
133 | Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team | ||
134 | Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
135 | David Loosli (Swi) Lampre – ISD | ||
136 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | ||
137 | Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
138 | Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
139 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard | ||
140 | Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | ||
141 | Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
142 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:09:34 | |
143 | Thomas Damuseau (Fra) Skil – Shimano | ||
144 | William Clarke (Aus) Leopard Trek | 0:10:24 | |
145 | Martijn Maaskant (Bel) Team Garmin-Cervelo | 0:11:28 | |
146 | Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team | ||
147 | Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana | ||
148 | Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano | 0:12:40 | |
149 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
150 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
151 | Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
DNF | Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad | ||
DNF | Jack Bobridge (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
DNF | Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
DNF | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | ||
DNF | Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana | ||
DNF | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
DNF | Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale | ||
DNF | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | ||
DNF | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | ||
DNF | Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Oscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
DNF | John Murphy (USA) BMC Racing Team | ||
DNF | Serguei Ivanov (Rus) Katusha Team | ||
DNF | Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team | ||
DNF | Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi | ||
DNF | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
DNF | Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
DNF | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | ||
DNF | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
DNF | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | ||
DNF | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
DNF | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | ||
DNF | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | ||
DNF | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
DNF | Jonathan Bellis (GBr) Saxo Bank Sungard | ||
DNF | Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard | ||
DNF | Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller | ||
DNF | Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller | ||
DNF | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
DNF | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun | ||
DNF | Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano | ||
DNF | Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano | ||
DNS | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad |