Levi Leipheimer (Team RadioShack) wygrał 1. etap wyścigu USA Pro Cycling Challenge. Amerykanin został nowym liderem imprezy. Na 55. pozycji, znalazł się Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale).
Pierwszy etap ze startu wspólnego, to 160 kilometrowy, górski odcinek z Salidy na górę Crested Butte. Na ucieczkę, zdecydowali się: Bradley White (UnitedHealthcare Pro Cycling), Jay Thomson (Bissell Cycling), William Dickeson (Jelly Belly p/b Kenda) oraz Eduard Beltran (EPM-UNE).
Uciekinierzy próbowali się nawzajem atakować, jednak ich przygoda zakończyła się na finałowym podjeździe. W końcówce, najmocniejszy okazał się Leipheimer. Amerykanin o 4 sekundy pokonał Kolumbijczyka Sergio Luisa Henao (Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia). Na trzeciej pozycji znalazł się Frank Schleck (Leopard-Trek), który do zwycięzcy miał 7 sekund. Sylwester Szmyd stracił minutę i 26 sekund. Polak był 55.
W klasyfikacji generalnej, Leipheimer ma 11 sekund nad Christianem Vande Velde (Team Garmin-Cervelo). Na trzeciej pozycji, ze stratą 17 sekund, znajduje się Tejay Van Garderen (HTC-Highroad). „Sylwas” jest 48.
Wyniki:
1 | Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack | 4:29:22 | |
2 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | 0:00:04 | |
3 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 0:00:07 | |
4 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
5 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
6 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | ||
7 | Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | 0:00:10 | |
8 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
9 | Oscar Sevilla Ribera (Spa) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | ||
10 | Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:00:18 | |
11 | Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling | ||
12 | Bruno Pires (Por) Leopard Trek | 0:00:23 | |
13 | Carlos Alberto Ospina Hernandes (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | ||
14 | Jaime Alberto Castaneda Ortega (Col) EPM – UNE | 0:00:28 | |
15 | Rafael Montiel (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | ||
16 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
17 | Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard | ||
18 | Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10 | ||
19 | Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10 | ||
20 | Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo | ||
21 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
22 | Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team | ||
23 | Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack | ||
24 | Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM – UNE | ||
25 | Rafael Infantino Abreu (Col) EPM – UNE | ||
26 | Flavio De Luna (Mex) Team Spidertech Powered By C10 | ||
27 | Giovany Manuel Baez Alvarez (Col) EPM – UNE | ||
28 | Cristhian Montoya Giraldo (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | ||
29 | Anders Lund (Den) Leopard Trek | ||
30 | Chris Baldwin (USA) Bissell Cycling | ||
31 | Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek | ||
32 | Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale | ||
33 | Alex Hagman (USA) Jelly Belly p/b Kenda | 0:00:40 | |
34 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:44 | |
35 | Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi | ||
36 | Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard | ||
37 | Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
38 | Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) EPM – UNE | ||
39 | Andrès Miguel Diaz Corrales (Col) Team Exergy | ||
40 | Benjamin King (USA) Team RadioShack | ||
41 | George Bennett (NZl) Team RadioShack | ||
42 | Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi | 0:00:55 | |
43 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | 0:01:00 | |
44 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
45 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | ||
46 | Walter Pedraza (Col) EPM – UNE | ||
47 | Jens Voigt (Ger) Leopard Trek | 0:01:11 | |
48 | Danny Pate (USA) HTC-Highroad | 0:01:13 | |
49 | Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling | 0:01:20 | |
50 | Edward Stiver Ortiz Caro (Col) EPM – UNE | 0:01:26 | |
51 | Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
52 | André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
53 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
54 | Alejandro Ramirez Calderon (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | 0:01:37 | |
55 | Oscar Alvarez (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | ||
56 | Edward King (USA) Liquigas-Cannondale | ||
57 | Chris Butler (USA) BMC Racing Team | ||
58 | Sergio Hernandez (USA) Jelly Belly p/b Kenda | ||
59 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | ||
60 | Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi | ||
61 | Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi | ||
62 | Carlos Fernando Piamonte Rodriguez (Col) EPM – UNE | ||
63 | Hayden Roulston (NZl) HTC-Highroad | ||
64 | Tobias Ludvigsson (Swe) Skil – Shimano | ||
65 | Philipp Ries (Ger) Skil – Shimano | ||
66 | Matt Cooke (USA) Team Exergy | 0:01:46 | |
67 | Rob Britton (Can) Bissell Cycling | 0:02:03 | |
68 | Sébastien Salas (Can) Team Exergy | ||
69 | Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano | ||
70 | David Boily (Can) Team Spidertech Powered By C10 | ||
71 | Ben Hermans (Bel) Team RadioShack | ||
72 | Craig Lewis (USA) HTC-Highroad | ||
73 | Sander Oostlander (Ned) Skil – Shimano | 0:02:12 | |
74 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
75 | Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi | ||
76 | Daniel Summerhill (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
77 | Jeremy Powers (USA) Jelly Belly p/b Kenda | ||
78 | Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling | ||
79 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | ||
80 | Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team | ||
81 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:02:34 | |
82 | Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi | 0:02:51 | |
83 | Fabio Calabria (Aus) Team Type 1 – Sanofi | ||
84 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:03:15 | |
85 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
86 | Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo | 0:03:22 | |
87 | Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) Team Exergy | 0:03:45 | |
88 | Nic Hamlton (Can) Jelly Belly p/b Kenda | ||
89 | Fred Rodriguez (USA) Team Exergy | ||
90 | Frank Pipp (USA) Bissell Cycling | ||
91 | Alastair Loutit (Aus) Jelly Belly p/b Kenda | ||
92 | Jason McCartney (USA) Team RadioShack | ||
93 | Paul Mach (USA) Bissell Cycling | ||
94 | Andrew Dahlheim (USA) Bissell Cycling | ||
95 | Andrew Randell (Can) Team Spidertech Powered By C10 | ||
96 | Adrian Hegyvary (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling | ||
97 | Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano | ||
98 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
99 | Bruno Langlois (Can) Team Spidertech Powered By C10 | ||
100 | Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly p/b Kenda | ||
101 | Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10 | ||
102 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | ||
103 | Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano | ||
104 | William Dugan (USA) Team Type 1 – Sanofi | ||
105 | Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling | ||
106 | Davide Cimolai (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
107 | Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
108 | Martin Mortensen (Den) Leopard Trek | ||
109 | Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard | ||
110 | Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling | ||
111 | Lachlan Norris (Aus) HTC-Highroad | ||
112 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
113 | Scott Zwizanski (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling | ||
114 | Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard | ||
115 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:04:20 | |
116 | Sam Johnson (USA) Team Exergy | 0:04:25 | |
117 | Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling | 0:05:16 | |
118 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano | ||
119 | Kai Applequist (USA) Team Exergy | ||
120 | Ryan Roth (Can) Team Spidertech Powered By C10 | ||
121 | William Dickeson (Aus) Jelly Belly p/b Kenda | ||
122 | David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:05:20 | |
123 | Ken Hanson (USA) Jelly Belly p/b Kenda | 0:05:58 | |
124 | Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling | 0:06:06 | |
125 | Jay Robert Thomson (RSA) Bissell Cycling | 0:07:25 | |
126 | Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad | ||
127 | Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling | ||
128 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | ||
129 | Erik Slack (USA) Team Exergy | ||
HD | Chris Barton (USA) BMC Racing Team | 0:30:38 |
Klasyfikacja generalna:
1 | Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack | 4:37:47 | |
2 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:00:11 | |
3 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | 0:00:17 | |
4 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
5 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:30 | |
6 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 0:00:34 | |
7 | Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling | 0:00:35 | |
8 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 0:00:37 | |
9 | Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
10 | Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team | 0:00:41 | |
11 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 0:00:42 | |
12 | Oscar Sevilla Ribera (Spa) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | 0:00:44 | |
13 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | 0:00:45 | |
14 | Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack | 0:00:52 | |
15 | Carlos Alberto Ospina Hernandes (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | 0:00:53 | |
16 | Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo | ||
17 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | 0:01:02 | |
18 | Benjamin King (USA) Team RadioShack | ||
19 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
20 | Giovany Manuel Baez Alvarez (Col) EPM – UNE | 0:01:03 | |
21 | Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek | ||
22 | Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM – UNE | ||
23 | Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | ||
24 | Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard | 0:01:07 | |
25 | Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:01:08 | |
26 | Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale | ||
27 | Rafael Infantino Abreu (Col) EPM – UNE | 0:01:10 | |
28 | Chris Baldwin (USA) Bissell Cycling | 0:01:11 | |
29 | Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10 | ||
30 | Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard | 0:01:13 | |
31 | Anders Lund (Den) Leopard Trek | 0:01:18 | |
32 | Bruno Pires (Por) Leopard Trek | 0:01:19 | |
33 | Jens Voigt (Ger) Leopard Trek | 0:01:20 | |
34 | Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi | ||
35 | Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10 | 0:01:23 | |
36 | George Bennett (NZl) Team RadioShack | 0:01:24 | |
37 | Jaime Alberto Castaneda Ortega (Col) EPM – UNE | ||
38 | Danny Pate (USA) HTC-Highroad | 0:01:26 | |
39 | Alex Hagman (USA) Jelly Belly p/b Kenda | ||
40 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:28 | |
41 | Flavio De Luna (Mex) Team Spidertech Powered By C10 | 0:01:29 | |
42 | Andrès Miguel Diaz Corrales (Col) Team Exergy | 0:01:31 | |
43 | Rafael Montiel (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | 0:01:32 | |
44 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | 0:01:38 | |
45 | Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) EPM – UNE | 0:01:44 | |
46 | Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi | 0:01:52 | |
47 | Cristhian Montoya Giraldo (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | 0:01:54 | |
48 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:02:04 | |
49 | Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling | 0:02:09 | |
50 | Hayden Roulston (NZl) HTC-Highroad | ||
51 | Edward King (USA) Liquigas-Cannondale | 0:02:12 | |
52 | Walter Pedraza (Col) EPM – UNE | 0:02:17 | |
53 | André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard | 0:02:19 | |
54 | Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi | 0:02:20 | |
55 | Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
56 | Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi | 0:02:23 | |
57 | Ben Hermans (Bel) Team RadioShack | 0:02:25 | |
58 | Edward Stiver Ortiz Caro (Col) EPM – UNE | 0:02:27 | |
59 | Carlos Fernando Piamonte Rodriguez (Col) EPM – UNE | 0:02:28 | |
60 | Matt Cooke (USA) Team Exergy | 0:02:30 | |
61 | David Boily (Can) Team Spidertech Powered By C10 | 0:02:31 | |
62 | Rob Britton (Can) Bissell Cycling | ||
63 | Chris Butler (USA) BMC Racing Team | 0:02:34 | |
64 | Daniel Summerhill (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:02:35 | |
65 | Tobias Ludvigsson (Swe) Skil – Shimano | 0:02:36 | |
66 | Sergio Hernandez (USA) Jelly Belly p/b Kenda | 0:02:40 | |
67 | Oscar Alvarez (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | ||
68 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | 0:02:43 | |
69 | Sander Oostlander (Ned) Skil – Shimano | 0:02:46 | |
70 | Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling | 0:02:51 | |
71 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | ||
72 | Philipp Ries (Ger) Skil – Shimano | 0:02:52 | |
73 | Craig Lewis (USA) HTC-Highroad | 0:02:55 | |
74 | Alejandro Ramirez Calderon (Col) Gobernacion De Antioquia – Indeportes Antiquia | 0:02:58 | |
75 | Jeremy Powers (USA) Jelly Belly p/b Kenda | 0:03:03 | |
76 | Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team | 0:03:06 | |
77 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
78 | Sébastien Salas (Can) Team Exergy | 0:03:08 | |
79 | Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi | 0:03:15 | |
80 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:03:37 | |
81 | Fabio Calabria (Aus) Team Type 1 – Sanofi | 0:03:51 | |
82 | Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) Team Exergy | 0:04:00 | |
83 | Adrian Hegyvary (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling | 0:04:01 | |
84 | Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo | 0:04:02 | |
85 | Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10 | 0:04:04 | |
86 | Scott Zwizanski (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling | 0:04:07 | |
87 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:04:09 | |
88 | Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano | ||
89 | Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi | 0:04:13 | |
90 | Frank Pipp (USA) Bissell Cycling | ||
91 | Andrew Randell (Can) Team Spidertech Powered By C10 | 0:04:14 | |
92 | Lachlan Norris (Aus) HTC-Highroad | 0:04:16 | |
93 | Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard | 0:04:18 | |
94 | Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling | 0:04:19 | |
95 | Martin Mortensen (Den) Leopard Trek | 0:04:20 | |
96 | Nic Hamlton (Can) Jelly Belly p/b Kenda | 0:04:22 | |
97 | Fred Rodriguez (USA) Team Exergy | ||
98 | Davide Cimolai (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
99 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | 0:04:25 | |
100 | Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly p/b Kenda | ||
101 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:04:26 | |
102 | Alastair Loutit (Aus) Jelly Belly p/b Kenda | ||
103 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:04:27 | |
104 | Jason McCartney (USA) Team RadioShack | 0:04:28 | |
105 | Paul Mach (USA) Bissell Cycling | 0:04:29 | |
106 | Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling | ||
107 | Bruno Langlois (Can) Team Spidertech Powered By C10 | 0:04:30 | |
108 | Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:04:31 | |
109 | Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard | 0:04:34 | |
110 | William Dugan (USA) Team Type 1 – Sanofi | 0:04:43 | |
111 | Andrew Dahlheim (USA) Bissell Cycling | 0:04:46 | |
112 | Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano | 0:04:55 | |
113 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:04:56 | |
114 | Sam Johnson (USA) Team Exergy | 0:05:05 | |
115 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:05:06 | |
116 | Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano | 0:05:15 | |
117 | Ryan Roth (Can) Team Spidertech Powered By C10 | 0:05:28 | |
118 | David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:05:37 | |
119 | Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling | 0:05:42 | |
120 | William Dickeson (Aus) Jelly Belly p/b Kenda | 0:05:53 | |
121 | Kai Applequist (USA) Team Exergy | 0:06:08 | |
122 | Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling | 0:06:10 | |
123 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano | 0:06:19 | |
124 | Ken Hanson (USA) Jelly Belly p/b Kenda | 0:06:56 | |
125 | Jay Robert Thomson (RSA) Bissell Cycling | 0:07:48 | |
126 | Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling | 0:07:55 | |
127 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | 0:08:01 | |
128 | Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad | 0:08:18 | |
129 | Erik Slack (USA) Team Exergy | 0:08:41 |
Andrzej