Łukasz Bodnar został w sobotę w Płocku zwycięzcą klasyfikacji końcowej cyklu BGŻ ProLigi na rok 2011. Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice na mecie klasyku o Puchar Ministra Obrony Narodowej zajął czwarte miejsce i wyprzedził w klasyfikacji BGŻ ProLigi nieobecnego na wyścigu Tomasza Marczyńskiego. Klasyk o Puchar Ministra Obrony Narodowej zakończył się zwycięstwem Tomasza Kiendysia (CCC Polsat Polkowice) przed Radosławem Romanikiem (Bank BGŻ) oraz Słowakiem Matejem Jurco (Dukla Trencin).

Wyścig klasyczny o Puchar Ministra Obrony Narodowej miał dać odpowiedź na pytanie, kto zostanie zwycięzcą cyklu BGŻ ProLiga 2011. Z trzech kolarzy, którzy przed wyścigiem mieli szansę na końcowy sukces, na starcie klasyku stanął tylko wicelider Łukasz Bodnar, który aby wyprzedzić Tomasza Marczyńskiego i zostać zwycięzcą cyklu musiał zająć co najmniej ósme miejsce.

Decydująca akcja rozegranego na rundach wokół Płocka klasyku nastąpiła na około 40 kilometrów przed metą, kiedy to od peletonu oderwała się trójka kolarzy Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), Radosław Romanik (Bank BGŻ) oraz Słowak Matej Jurco (Dukla Trentin). W końcówce samotnie zaatakował Tomasz Kiendyś, który został zwycięzcą wyścigu. W pojedynku o drugie miejsce Radosław Romanik okazał się lepszy od rywala ze Słowacji i zajął drugie miejsce. Na czele porozrywanego peletonu linię mety minął Łukasz Bodnar, któremu czwarte miejsce przyniosło triumf w klasyfikacji końcowej BGŻ ProLigi na rok 2011.

Kolarz mieszkający w Chrząstawie Małej koło Wrocławia koszulkę lidera BGŻ ProLigi założył już po pierwszym wyścigu Ślężański Mnich w Sobótce a oddał ją dopiero przed tygodniem po Memoriale Henryka Łasaka koledze z zespołu Tomaszowi Marczyńskiemu. Absencja na starcie mistrza Polski, stworzyła okazję do odzyskania koszulki, którą Łukasz Bodnar wykorzystał i został zwycięzcą BGŻ ProLigi. Drugie miejsce zajął Tomasz Marczyński, a trzecie Marek Rutkiewicz. Cała trójka reprezentuje barwy grupy CCC Polsat Polkowice.

Kolejne miejsca tuż za podium BGŻ ProLigi zajęli kolarze grupy BDC Marcin Sapa i Robert Radosz, szóste miejsce zajął Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), siódme – Krzysztof Jeżowski (Bank BGŻ), ósme – Tomasz Smoleń (CCC Polsat Polkowice), dziewiąte ubiegłoroczny triumfator – Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice) a dziesiąte – Paweł Cieślik (Bank BGŻ). Punkty do klasyfikacji BGŻ ProLigi w sezonie 2011 zdobyło 41 kolarzy.