Geox-TMC podał skład, który będzie wspierać Denisa Menchova w walce o trzecie zwycięstwo w Vuelta a España. Rosjanin, który wygrał wyścig w 2005 i 2007 roku, będzie wspomagany przez triumfatora Tour de France 2008, Carlosa Sastre.

„Po Giro d’Italia, obrałem zorganizowany program treningów specjalnie pod przygotowania do Vuelty”, opowiada Menchov. „To jest wyścig, który kocham. To właśnie w nim, odniosłem dwa prestiżowe zwycięstwa”.

„Oczywiście, szykuje się na walkę w całym wyścigu. Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwe”, powiedział Menchov. „Trasa jest wyczerpująca i na dodatek, rywale nie będą słabi. Na szczęście będę mógł liczyć na pomoc doskonałych zawodników. Myślę, że nasza drużyna jest dobrze przygotowana na ten wyścig”.

Jednym z „pomagierów”, z pewnością będzie Carlos Sastre. Jednak w składzie Geox-TMC, można znaleźć wielu znakomitych górali, na czele z ogromnym talentem z Kolumbii – byłym mistrzem świata orlików Fabio Duarte oraz trójkę Hiszpanów: Davida Blanco, Davida De La Fuente i Juana José Cobo.

Pełny skład Geox-TMC na Vuelta a Espana:

Mauricio Ardila, David Blanco, Matthias Brandle, Juan Josè Cobo, David De La Fuente, Fabio Duarte, Dimitry Kozontchuk, Denis Menchov, Carlos Sastre.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments