W sobotę 13 sierpnia br. w Suchej Beskidzkiej zostanie rozegrany po raz 13 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”(kat. UCI 1.2). Wyniki wyścigu zaliczane są do klasyfikacji generalnej kolarskiej BGŻ ProLigi.

Na starcie wyścigu który prowadzi drogami wokół Suchej Beskidzkiej kolarze pokonają trasę o łącznej długości 183 kilometrów. Jak co roku kolarze będą pięciokrotnie pokonywali pętle wokół Suchej gdzie m.in. zmierzą się z dość trudnym podjazdem w Tarnawie Górnej. Start i meta wyścigu usytuowana została na Rynku Głównym miasta.

Udział w wyścigu zgłosiły wszystkie polskie ekipy zawodowe (CCC Polsat Polkowice, BGŻ Team, BDC Team, Legia) a także kolarze z ekip zagranicznych z Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Holandii i Łotwy.

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w składzie: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Tomasz Marczyński, Łukasz Bodnar, Mateusz Taciak, Mariusz Witecki, Tomasz Kiendyś i Kamil Zieliński.

Następnego dnia, 14 sierpnia (niedziela), ekipa w powyższym składzie weźmie udział w kolejnym wyścigu jednodniowym – Pucharze Uzdrowisk Karpackich. Wyścig wystartuje w Rymanowie Zdroju, przejedzie przez Iwonicz Zdrój a metę wyznaczono w Polańczyku nad Soliną. Kolarze będą mieli do pokonania trasę długości 165 kilometrów.

Wyniki wyścigu zaliczane są również do klasyfikacji kolarskiej BGŻ ProLigi.