Poznaliśmy skład drużyny BDC Team na kolejny wyścig z cyklu BGŻ ProLigi – 13 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” (kat. UCI 1.2).

Kolarze Teamu BDC Bike wraz z dyrektorem sportowym Dariuszem Banaszkiem, w najbliższą sobotę startują w Suchej Beskidzkiej gdzie zostanie rozegrany XIII Międzynarodowy Wyścig ”Memoriał Henryka Łasaka” kat. UCI 1.2. Wyścig zaliczany jest do klasyfikacji generalnej kolarskiej Pro Ligi BGŻ. Wyścig ma długość 183km i prowadzi wokół Suchej Beskidzkiej

Następnie w niedzielę “niebiescy” wystartują w Pucharze Uzdrowisk Karpackich, również zaliczany do klasyfikacji generalnej kolarskiej Pro Ligi BGŻ. Dystans to 165km z Rymanowa Zdrój przez Iwonicz Zdrój do Polańczyka nad Soliną. W wyścigu startują wszystkie polskie ekipy plus goście z Czech, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Holandii, Łotwy.

Kolarze BDC Bike spotkali się wczoraj wieczorem w Częstochowie, gdzie dziś rano wszyscy razem ruszyli do Suchej Beskidzkiej. „..Dziś trening, jutro i w niedzielę damy z siebie wszystko. Stawimy na Darka Baranowskiego, przekrój trasy jest idealny dla Ryby…” – mówi Dariusz Banaszek.

“My już w tym sezonie nie musimy niczego udowadniać, wygranie Proligi to nie był dla nas cel na ten rok. Trzymajmy się naszego motta: nie musimy, ale możemy. Na pewno powalczymy w weekend. A Proligę wygramy za rok ” – dodał dyrektor sportowy BDC Team.

Skład BDC Team na weekendowe wyścigi: Robert Radosz, Marcin Sapa, Mateusz Komar, Dariusz Rudnicki, Wojciech Ziółkowski, Dariusz Baranowski.