14 sierpnia, na trasie w Londynie, odbędzie się rekonesans przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Kolarze będą sprawdzać trasę wyścigu ze startu wspólnego. Klasyk London-Surrey Cycle Classic otrzymał status 1.2 UCI, a na starcie pojawi się m.in Reprezentacja Polski.

Mimo, że lista startowa nie została jeszcze potwierdzona, to obecność Marka Cavendisha na wyścigu jest pewna. Na 140 kilometrowej trasie, zobaczymy dwadzieścia osiem zespołów w pięcioosobowych składach. Peleton stworzą reprezentacje narodowe oraz brytyjskie ekipy kontynentalne.

W wyścigu zobaczymy m.in: Toma Boonena (Belgia), Matthew Harleya Gossa (Australia), Boruta Bozica (Słowenia) czy Sylvaina Chavanel (Francja).

W wyścigu prawdopodobnie pojedzie sześciu Polaków. Pięciu w Reprezentacji Polski, a w barwach Motorpoint, być może pojawi się Marcin Białobłocki.

Wstępny skład Kadry Polski: Michał Gołaś (Vacansoleil-DCM), Maciej Bodnar oraz Maciej Paterski (obaj Liquigas-Cannondale), Błażej Janiaczyk i Bartłomiej Matysiak (obaj CCC Polsat Polkowice), Michał Kwiatkowski (RadioShack) oraz Bartosz Huzarski (NetApp).

Andrzej


guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbyszek
zbyszek

Kolarze sami doskonale wiedzą co sobą reprezentują,a te igrzyska byłby zwieńczeniem ich kariery.Mowa tu o zawodnikach,którzy nie muszą mówić,że się dopiero uczą.Polakom należy się już jakiś medal.

Guzi Team
Guzi Team

A gdzie Mistrz kraju???

Zeb
Zeb

Tomek Marczyński powinien znależć się w tym składzie!