Marc Goos (Rabobank Continental Team), wygrał klasyfikację generalną wyścigu Vuelta Ciclista a Leon (2.2 UCI). Najlepszy z Polaków, Marcin Białobłocki (Motorpoint) był 16. Na ostatnim etapie, Karol Domagalski (Caja Rural) był 4.

Ostatni dzień ścigania w wyścigu, to odcinek z Telenauto (Trobajo Del Camino) do Leon. Zawodnicy do pokonania mięli 130.7km. W ucieczce dnia, znalazło się czterech zawodników Kristian House (Rapha Condor – Sharp), Jonathan Gonzalez (Diputacion Leon-Deyser), Frode Solberg (Sparebanken Vest – Ridley) oraz nasz rodak, Karol Domagalski. Harcownicy nie dali się złapać i właśnie w takiej kolejności wpadli na metę ostatniego, 5. etapu wyścigu.

W klasyfikacji generalnej, triumfował stażysta Rabobanku, 21-letni Marc Goos. Holender pokonał o 3 sekundy Jonathana Tiernana-Locke`a (Rapha Condor – Sharp). Trzecia pozycja przypadła dla Enzo Jossue Moyano (Caja Rural), który do lidera stracił 39 sekund.

Najlepszy z Polaków, Marcin Białobłocki (Motorpoint) stracił 3 minuty i 15 sekund, zajmując 16. miejsce. 20 był Grzegorz Kwiatkowski (Azysa Conor), 38 Karol Domagalski, a na 90 pozycji znalazł się Wojciech Migdal (Azysa Conor).