Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) pokonując Paula Matthewsa (Rabobank) i Heinricha Hausslera (Garmin-Cervelo) został triumfatorem 5 etapu Tour de Pologne, umacniając się na pozycji lidera.

Piąty odcinek 68 Tour de Pologne to etap na „wymęczenie”. 201, 5 kilometra w górzystym terenie. Kolarze w sumie pokonali 5 rund po 40,3 kilometra. Na każdej z nich były dwie górskie premie Tauronu: do Olczy (2. kategoria) i Głodówka (1. kategoria).

Od początku etapu aktywni byli Polacy, odskoczyć próbował m.in. Jarosław Marycz (Saxo Bank) oraz Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice). Jednak atak dnia utworzyło pięciu zawodników: Miguel Minguez (Euskaltel), Wasilij Kirijenka (Movistar), Rusłan Pidgorny (Vacansoleil), Mateusz Taciak i Albert Timmer (Skil-Shimano). Ich przewaga dochodziła do sześciu minut.

Na odskok z prowadzącej grupki zdecydował się Pidgorny, który dość szybko uzyskał przewagę trzech minut nad grupką pościgową. Ukrainiec wygrywał górskie premie i odebrał koszulką najlepszego górala Bartkowi Matysiakowi (CCC Polsat).

Z tyłu grupa pościgowa została wchłonięta przez peleton. Do prowadzącego Pidgornego doskoczyli Simon Spilak (Lampre-ISD), Gianpaolo Caruso (Katiusza) i Diego Ulissi (Lampre-ISD).

Podczas ostatniego okrążenia, na 25 kilometrów do mety z peletonu zaatakował Wout Poels (Vacansoleil), który doszedł do prowadzącej grupki, minął ją i wygrał ostatnią premię górską na Głodówce. Tam też peleton doszedł uciekiniera i wyścig zaczął się od nowa.

Na zjeździe odjechał Marek Rutkiewicz (CCC Polsat). Polak w szybkim tempie zjechał do Poronina, wygrał ostatnią lotną premię i wrócił do grupy zasadniczej.

Końcówka należała do kolarzy Liquigas, którzy przy pomocy Macieja Patrskiego i Macieja Bodnara kontrolowali sytuację wyścigu do końca etapu.

Na 500 metrów przed kreską zaatakował Romain Feillu (Vacansoleil), wydawało się że dzielny Francuz dojedzie do mety, jednak Słowak Peter Sagan bardzo mocno nacisnął na pedały i ponownie pierwszy przekroczył linię mety.

Drugi był Matthews, trzeci Haussler. Najlepszy z Polaków Przemek Niemiec (Lampre) zajął 16 pozycję.

W generalce prowadzi Sagan, Marco Marcato (Vacansoleil) jest drugi, a jego kolega z zespołu Romain Feillu zajmuje trzecią pozycję. Tomasz Marczyński (CCC Polsat) jest siódmy.

Jutro “królewski” etap także na Podhalu z podjazdem pod Ząb i Bustryk.

Wyniki 5 etapu:

1 SAGAN Peter 18 LIQ – 10s 04h 52′ 26” 20p
2 MATTHEWS Paul 126 RAB – 6s + 00′ 00” 19p
3 HAUSSLER Heinrich 4 GRM – 4s + 00′ 00” 18p
4 MARCATO Marco 167 VCD + 00′ 00” 17p
5 KENNAUGH Peter 94 SKY + 00′ 00” 16p
6 FEILLU Romain 163 VCD + 00′ 00” 15p
7 TANNER David 52 SBS + 00′ 00” 14p
8 DEGENKOLB John 62 THR + 00′ 00” 13p
9 PAOLINI Luca 45 KAT + 00′ 00” 12p
10 NOCENTINI Rinaldo 171 ALM + 00′ 03” 11p
11 BAKELANTS Jan 111 OLO + 00′ 03” 10p
12 LAGUTIN Sergey 166 VCD + 00′ 03” 9p
13 FROHLINGER Johannes 183 SKS + 00′ 03” 8p
14 POELS Wout 168 VCD – 1s + 00′ 03” 7p
15 SANTAMBROGIO Mauro 86 BMC + 00′ 03” 6p
16 NIEMIEC Przemyslaw 21 LAM + 00′ 03” 5p
17 MARCZYŃSKI Tomasz 204 CCC + 00′ 03” 4p
18 WEGMANN Fabian 78 LEO + 00′ 03” 3p
19 SEELDRAEYERS Kevin 36 QST + 00′ 03” 2p
20 MARTENS Paul 125 RAB + 00′ 03” 1p
21 KESSIAKOFF Fredrik 108 AST + 00′ 03”
22 MALACARNE Davide 34 QST + 00′ 03”
23 RUTKIEWICZ Marek 201 CCC – 3s + 00′ 03”
24 CIEŚLIK Paweł 213 POL + 00′ 03”
25 GASPAROTTO Enrico 104 AST + 00′ 03”
26 MARTIN Daniel 1 GRM + 00′ 03”
27 ZAUGG Oliver 75 LEO + 00′ 03”
28 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon 148 EUS + 00′ 03”
29 RIBLON Christophe 178 ALM + 00′ 03”
30 PIRES Bruno 76 LEO + 00′ 03”
31 KISERLOVSKI Robert 106 AST + 00′ 03”
32 WYSS Danilo 88 BMC + 00′ 03”
33 SCARPONI Michele 22 LAM + 00′ 03”
34 CLARKE Simon 102 AST + 00′ 03”
35 BRUSEGHIN Marzio 151 MOV + 00′ 03”
36 GOŁAS Michał 164 VCD + 00′ 03”
37 MACHADO Tiago 136 RSH + 00′ 03”
38 CUMMINGS Stephen 92 SKY + 00′ 03”
39 MADRAZO RUIZ Angel 154 MOV + 00′ 03”
40 BUSCHE Matthew 131 RSH + 00′ 03”
41 HUZARSKI Bartosz 211 POL + 00′ 03”
42 DE MAAR Marc 33 QST + 00′ 03”
43 POSSONI Morris 97 SKY + 00′ 03”
44 ROHREGGER Thomas 74 LEO + 00′ 03”
45 MORAJKO Jacek 202 CCC + 00′ 03”
46 MENDES Jose 203 CCC + 00′ 03”
47 DE GREEF Francis 114 OLO + 00′ 03”
48 ALBASINI Michael 61 THR + 00′ 03”
49 CATALDO Dario 31 QST + 00′ 03”
50 VILA ERRANDONEA Patxi Javier 193 DER + 00′ 03”
51 BAZAYEV Assan 101 AST + 00′ 03”
52 MAJKA Rafał 56 SBS + 00′ 03”
53 PERGET Mathieu 176 ALM + 00′ 03”
54 TRUSOV Nikolay 48 KAT + 00′ 03”
55 SLAGTER Tom Jelte 127 RAB + 00′ 03”
56 NORDHAUG LARS Peter 96 SKY + 00′ 03”
57 DI LUCA Danilo 44 KAT + 00′ 03”
58 CARUSO Giampaolo 42 KAT + 00′ 03”
59 OYARZUN Carlos Ivan 155 MOV + 00′ 03”
60 LEQUATRE Geoffroy 135 RSH + 00′ 03”
61 MIZUROV Andrey 105 AST + 00′ 14”
62 ULISSI Diego 28 LAM + 00′ 14”
63 PASAMONTES RODRIGUES Luis 156 MOV + 00′ 14”
64 BAILETTI Paolo 191 DER + 00′ 14”
65 LE MEVEL Christophe 3 GRM + 00′ 14”
66 VEIKKANEN Jussi 118 OLO + 00′ 14”
67 VAN DE WALLE Kristof 38 QST + 00′ 14”
68 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan 146 EUS + 00′ 14”
69 ROVNY Ivan 138 RSH + 00′ 14”
70 HUPOND Thierry 181 SKS + 00′ 14”
71 AZANZA SOTO Jorge 147 EUS + 00′ 14”
72 PLIUSCHIN Alexsandr 46 KAT + 00′ 14”
73 BEWLEY Sam 133 RSH + 00′ 14”
74 SAMOLAU Branislau 157 MOV + 00′ 14”
75 CAPECCHI Eros 14 LIQ + 00′ 14”
76 PATERSKI Maciej 17 LIQ + 00′ 14”
77 SESMA Daniel 144 EUS + 00′ 14”
78 TALANSKY Andrew 7 GRM + 00′ 14”
79 REDA Francesco 35 QST + 00′ 14”
80 KONOVALOVAS Ignatas 152 MOV + 00′ 14”
81 HANSEN Adam 115 OLO + 00′ 14”
82 MARYCZ Jarosław 51 SBS + 00′ 14”
83 NIBALI Vincenzo 16 LIQ + 00′ 14”
84 JORGENSEN Jonas Aaen 53 SBS + 00′ 14”
85 GESCHKE Simon 186 SKS + 00′ 23”
86 POZZATO Filippo 47 KAT + 00′ 32”
87 ROCCHETTI Frederico 192 DER + 00′ 34”
88 PETROV Evgeny 107 AST + 00′ 39”
89 SPEZIALETTI Alessandro 26 LAM + 00′ 39”
90 LÖVKVIST Thomas 95 SKY + 00′ 47”
91 PLAZA MOLINA Ruben 158 MOV + 01′ 04”
92 CARRARA Matteo 161 VCD + 01′ 04”
93 SPRICK Matthieu 182 SKS + 01′ 07”
94 DIDIER Laurent 58 SBS + 01′ 07”
95 DYACHENKO Aleksandr 103 AST + 01′ 07”
96 CAZAUX Pierre 143 EUS + 01′ 09”
97 REYNES MIMO Vicente 117 OLO + 01′ 21”
98 VAN WINDEN Dennis 128 RAB + 01′ 21”
99 VELITS Martin 68 THR + 01′ 26”
100 GASTAUER Ben 174 ALM + 01′ 38”
101 CLEMENT Stef 122 RAB + 02′ 05”
102 OLIVEIRA Nelson 137 RSH + 02′ 05”
103 KEIZER Martijn 165 VCD – 2s + 02′ 07”
104 CARDOSO Manuel 132 RSH + 02′ 08”
105 VANMARCKE Sep 8 GRM + 02′ 08”
106 PODLASKI Michał 218 POL + 02′ 20”
107 BUTLER Chris 83 BMC + 02′ 20”
108 ROE Thimothy 87 BMC + 02′ 20”
109 BOONEN Tom 37 QST + 02′ 20”
110 FERNANDEZ DE LARREA Koldo 141 EUS + 02′ 20”
111 KRISTOFF Alexander 84 BMC + 02′ 20”
112 HOUANARD Steve 173 ALM + 02′ 20”
113 PUJOL MUNOZ Oscar 116 OLO + 02′ 25”
114 IGNATENKO Petr 43 KAT + 02′ 59”
115 SIVTSOV Kanstantin 66 THR + 04′ 09”
116 SMUKULIS Gatis 67 THR + 04′ 09”
117 PIDGORNYY Ruslan 162 VCD + 04′ 09”
118 KIRYIENKA Vasili 153 MOV + 04′ 09”
119 MONTAGUTI Matteo 175 ALM + 04′ 09”
120 AGNOLI Valerio 11 LIQ + 04′ 09”
121 MARZANO Marco 24 LAM + 04′ 09”
122 HOWARD Leigh 64 THR + 04′ 09”
123 PISCOPIELLO Fabio 198 DER + 04′ 09”
124 STANNARD Ian 98 SKY + 04′ 09”
125 PETERSON Thomas 6 GRM + 04′ 09”
126 MAGGIORE Gianluca 196 DER + 04′ 43”
127 KUREK Adrian 217 POL + 04′ 43”
128 POPOVYCH Yaroslav 134 RSH + 05′ 58”
129 BODNAR Maciej 13 LIQ + 05′ 58”
130 MARANGONI Alan 12 LIQ + 05′ 58”
131 SPILAK Simon 27 LAM + 05′ 58”
132 DĄBROWSKI Jarosław 212 POL + 05′ 58”
133 ARGUELYES Arkimedes 41 KAT + 05′ 58”
134 CARLSTRÖM Kjell 91 SKY + 13′ 16”
135 FLENS Rick 124 RAB + 13′ 16”
136 BODNAR Łukasz 208 CCC + 13′ 16”
137 MATYSIAK Bartłomiej 207 CCC + 13′ 16”
138 BEYER Chad 82 BMC + 13′ 19”
139 HAEDO Lucas Sebastian 57 SBS + 13′ 20”
140 BLYTHE Adam 112 OLO + 13′ 52”
141 FROOME Christopher 93 SKY + 13′ 52”
142 CLARKE William 71 LEO + 13′ 53”
143 KVACHUK Oleksandr 23 LAM + 13′ 54”
144 TIMMER Albert 184 SKS + 13′ 54”
145 KITTEL Marcel 188 SKS + 13′ 54”
146 BOARO Manuele 55 SBS + 13′ 54”
147 RIGHI Daniele 25 LAM + 13′ 54”
148 BERNAS Paweł 214 POL + 14′ 00”
149 TACIAK Mateusz 205 CCC + 20′ 40”
150 JANIACZYK Błażej 206 CCC + 20′ 40”
151 MAASKANT Martijn 5 GRM + 20′ 40”
152 NERZ Dominique 15 LIQ + 20′ 40”
153 MINGUEZ AYALA Miguel 142 EUS + 20′ 43”
154 GAWROŃSKI Piotr 216 POL + 20′ 45”
155 NIZZOLO Giacomo 73 LEO + 21′ 07”
156 KLEMME Domenik 72 LEO + 21′ 07”
157 FEDI Matteo 197 DER + 22′ 40”
158 MURPHY John 85 BMC + 22′ 41”
159 CHICCHI Francesco 32 QST + 22′ 41”
160 GRADEK Kamil 215 POL + 22′ 42”
161 MERLO Michele 195 DER + 22′ 42”
162 BRAMBILLA Giorgio 194 DER + 22′ 45”
CHENG Ji 187 SKS DNF
VEELERS Tom 185 SKS DNS
RAVARD Anthony 177 ALM DNF
VAN EMDEN Jos 123 RAB DNF
FEILLU Brice 77 LEO DNF
RASMUSSEN Alex 65 THR DNF
HAEDO Juan Jose 54 SBS DNS
KREDER Michel 2 GRM DNF

Klasyfikacja generalna po 5 etapie:

1 SAGAN Peter 18 LIQ 18h 08′ 51”
2 MARCATO Marco 167 VCD 18h 09′ 06” + 00′ 15”
3 FEILLU Romain 163 VCD 18h 09′ 08” + 00′ 17”
4 MARTIN Daniel 1 GRM 18h 09′ 11” + 00′ 20”
5 PAOLINI Luca 45 KAT 18h 09′ 14” + 00′ 23”
6 KENNAUGH Peter 94 SKY 18h 09′ 14” + 00′ 23”
7 MARCZYŃSKI Tomasz 204 CCC 18h 09′ 17” + 00′ 26”
8 BAKELANTS Jan 111 OLO 18h 09′ 17” + 00′ 26”
9 WEGMANN Fabian 78 LEO 18h 09′ 17” + 00′ 26”
10 LAGUTIN Sergey 166 VCD 18h 09′ 17” + 00′ 26”
11 NOCENTINI Rinaldo 171 ALM 18h 09′ 17” + 00′ 26”
12 HUZARSKI Bartosz 211 POL 18h 09′ 17” + 00′ 26”
13 GASPAROTTO Enrico 104 AST 18h 09′ 17” + 00′ 26”
14 SCARPONI Michele 22 LAM 18h 09′ 17” + 00′ 26”
15 RIBLON Christophe 178 ALM 18h 09′ 17” + 00′ 26”
16 MARTENS Paul 125 RAB 18h 09′ 17” + 00′ 26”
17 CUMMINGS Stephen 92 SKY 18h 09′ 17” + 00′ 26”
18 DEGENKOLB John 62 THR 18h 09′ 21” + 00′ 30”
19 RUTKIEWICZ Marek 201 CCC 18h 09′ 21” + 00′ 30”
20 POELS Wout 168 VCD 18h 09′ 23” + 00′ 32”
21 FROHLINGER Johannes 183 SKS 18h 09′ 24” + 00′ 33”
22 KESSIAKOFF Fredrik 108 AST 18h 09′ 24” + 00′ 33”
23 ZAUGG Oliver 75 LEO 18h 09′ 24” + 00′ 33”
24 SEELDRAEYERS Kevin 36 QST 18h 09′ 24” + 00′ 33”
25 BAZAYEV Assan 101 AST 18h 09′ 24” + 00′ 33”
26 CARUSO Giampaolo 42 KAT 18h 09′ 24” + 00′ 33”
27 NIEMIEC Przemyslaw 21 LAM 18h 09′ 24” + 00′ 33”
28 VILA ERRANDONEA Patxi Javier 193 DER 18h 09′ 24” + 00′ 33”
29 GOŁAS Michał 164 VCD 18h 09′ 24” + 00′ 33”
30 SANTAMBROGIO Mauro 86 BMC 18h 09′ 24” + 00′ 33”
31 KISERLOVSKI Robert 106 AST 18h 09′ 24” + 00′ 33”
32 POSSONI Morris 97 SKY 18h 09′ 24” + 00′ 33”
33 BRUSEGHIN Marzio 151 MOV 18h 09′ 24” + 00′ 33”
34 NORDHAUG LARS Peter 96 SKY 18h 09′ 24” + 00′ 33”
35 DE MAAR Marc 33 QST 18h 09′ 24” + 00′ 33”
36 ALBASINI Michael 61 THR 18h 09′ 24” + 00′ 33”
37 ULISSI Diego 28 LAM 18h 09′ 33” + 00′ 42”
38 HAUSSLER Heinrich 4 GRM 18h 09′ 35” + 00′ 44”
39 PATERSKI Maciej 17 LIQ 18h 09′ 35” + 00′ 44”
40 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon 148 EUS 18h 09′ 38” + 00′ 47”
41 TANNER David 52 SBS 18h 09′ 44” + 00′ 53”
42 SLAGTER Tom Jelte 127 RAB 18h 09′ 45” + 00′ 54”
43 MORAJKO Jacek 202 CCC 18h 09′ 45” + 00′ 54”
44 OYARZUN Carlos Ivan 155 MOV 18h 09′ 47” + 00′ 56”
45 MADRAZO RUIZ Angel 154 MOV 18h 09′ 48” + 00′ 57”
46 MACHADO Tiago 136 RSH 18h 09′ 48” + 00′ 57”
47 MAJKA Rafał 56 SBS 18h 09′ 48” + 00′ 57”
48 PIRES Bruno 76 LEO 18h 09′ 48” + 00′ 57”
49 MALACARNE Davide 34 QST 18h 09′ 48” + 00′ 57”
50 DI LUCA Danilo 44 KAT 18h 09′ 48” + 00′ 57”
51 PERGET Mathieu 176 ALM 18h 09′ 48” + 00′ 57”
52 DE GREEF Francis 114 OLO 18h 09′ 48” + 00′ 57”
53 LEQUATRE Geoffroy 135 RSH 18h 09′ 48” + 00′ 57”
54 MENDES Jose 203 CCC 18h 09′ 48” + 00′ 57”
55 BUSCHE Matthew 131 RSH 18h 09′ 48” + 00′ 57”
56 JORGENSEN Jonas Aaen 53 SBS 18h 09′ 55” + 01′ 04”
57 NIBALI Vincenzo 16 LIQ 18h 09′ 56” + 01′ 05”
58 CAPECCHI Eros 14 LIQ 18h 09′ 56” + 01′ 05”
59 BAILETTI Paolo 191 DER 18h 09′ 57” + 01′ 06”
60 PASAMONTES RODRIGUES Luis 156 MOV 18h 09′ 59” + 01′ 08”
61 LE MEVEL Christophe 3 GRM 18h 09′ 59” + 01′ 08”
62 REDA Francesco 35 QST 18h 09′ 59” + 01′ 08”
63 MIZUROV Andrey 105 AST 18h 09′ 59” + 01′ 08”
64 VEIKKANEN Jussi 118 OLO 18h 09′ 59” + 01′ 08”
65 ROHREGGER Thomas 74 LEO 18h 10′ 36” + 01′ 45”
66 ROVNY Ivan 138 RSH 18h 10′ 47” + 01′ 56”
67 AZANZA SOTO Jorge 147 EUS 18h 10′ 47” + 01′ 56”
68 HUPOND Thierry 181 SKS 18h 10′ 47” + 01′ 56”
69 DYACHENKO Aleksandr 103 AST 18h 10′ 52” + 02′ 01”
70 VAN WINDEN Dennis 128 RAB 18h 11′ 15” + 02′ 24”
71 CIEŚLIK Paweł 213 POL 18h 11′ 20” + 02′ 29”
72 CARDOSO Manuel 132 RSH 18h 11′ 22” + 02′ 31”
73 MARYCZ Jarosław 51 SBS 18h 11′ 26” + 02′ 35”
74 PLAZA MOLINA Ruben 158 MOV 18h 11′ 35” + 02′ 44”
75 WYSS Danilo 88 BMC 18h 11′ 48” + 02′ 57”
76 REYNES MIMO Vicente 117 OLO 18h 11′ 52” + 03′ 01”
77 CAZAUX Pierre 143 EUS 18h 11′ 57” + 03′ 06”
78 BOONEN Tom 37 QST 18h 12′ 05” + 03′ 14”
79 SAMOLAU Branislau 157 MOV 18h 12′ 06” + 03′ 15”
80 CLARKE Simon 102 AST 18h 12′ 13” + 03′ 22”
81 GASTAUER Ben 174 ALM 18h 12′ 35” + 03′ 44”
82 PETROV Evgeny 107 AST 18h 12′ 51” + 04′ 00”
83 VANMARCKE Sep 8 GRM 18h 13′ 26” + 04′ 35”
84 PIDGORNYY Ruslan 162 VCD 18h 13′ 54” + 05′ 03”
85 PLIUSCHIN Alexsandr 46 KAT 18h 14′ 27” + 05′ 36”
86 HANSEN Adam 115 OLO 18h 14′ 30” + 05′ 39”
87 AGNOLI Valerio 11 LIQ 18h 14′ 42” + 05′ 51”
88 CATALDO Dario 31 QST 18h 14′ 48” + 05′ 57”
89 LÖVKVIST Thomas 95 SKY 18h 15′ 03” + 06′ 12”
90 STANNARD Ian 98 SKY 18h 15′ 06” + 06′ 15”
91 MARZANO Marco 24 LAM 18h 15′ 09” + 06′ 18”
92 SESMA Daniel 144 EUS 18h 15′ 35” + 06′ 44”
93 MATTHEWS Paul 126 RAB 18h 15′ 38” + 06′ 47”
94 BODNAR Maciej 13 LIQ 18h 15′ 42” + 06′ 51”
95 SPILAK Simon 27 LAM 18h 15′ 43” + 06′ 52”
96 OLIVEIRA Nelson 137 RSH 18h 16′ 21” + 07′ 30”
97 VAN DE WALLE Kristof 38 QST 18h 16′ 53” + 08′ 02”
98 BEWLEY Sam 133 RSH 18h 16′ 53” + 08′ 02”
99 HOUANARD Steve 173 ALM 18h 17′ 05” + 08′ 14”
100 TRUSOV Nikolay 48 KAT 18h 17′ 30” + 08′ 39”
101 CARRARA Matteo 161 VCD 18h 17′ 43” + 08′ 52”
102 VELITS Martin 68 THR 18h 18′ 05” + 09′ 14”
103 SPRICK Matthieu 182 SKS 18h 18′ 07” + 09′ 16”
104 SPEZIALETTI Alessandro 26 LAM 18h 18′ 08” + 09′ 17”
105 ROE Thimothy 87 BMC 18h 18′ 45” + 09′ 54”
106 KRISTOFF Alexander 84 BMC 18h 18′ 53” + 10′ 02”
107 MONTAGUTI Matteo 175 ALM 18h 18′ 54” + 10′ 03”
108 PETERSON Thomas 6 GRM 18h 18′ 54” + 10′ 03”
109 TALANSKY Andrew 7 GRM 18h 19′ 56” + 11′ 05”
110 IGNATENKO Petr 43 KAT 18h 20′ 01” + 11′ 10”
111 PUJOL MUNOZ Oscar 116 OLO 18h 20′ 16” + 11′ 25”
112 PODLASKI Michał 218 POL 18h 20′ 38” + 11′ 47”
113 PISCOPIELLO Fabio 198 DER 18h 20′ 44” + 11′ 53”
114 SMUKULIS Gatis 67 THR 18h 20′ 48” + 11′ 57”
115 SIVTSOV Kanstantin 66 THR 18h 20′ 48” + 11′ 57”
116 KUREK Adrian 217 POL 18h 21′ 09” + 12′ 18”
117 BUTLER Chris 83 BMC 18h 21′ 35” + 12′ 44”
118 POPOVYCH Yaroslav 134 RSH 18h 22′ 37” + 13′ 46”
119 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan 146 EUS 18h 22′ 58” + 14′ 07”
120 POZZATO Filippo 47 KAT 18h 23′ 16” + 14′ 25”
121 ROCCHETTI Frederico 192 DER 18h 23′ 18” + 14′ 27”
122 DĄBROWSKI Jarosław 212 POL 18h 23′ 21” + 14′ 30”
123 FROOME Christopher 93 SKY 18h 23′ 37” + 14′ 46”
124 ARGUELYES Arkimedes 41 KAT 18h 23′ 37” + 14′ 46”
125 MARANGONI Alan 12 LIQ 18h 23′ 46” + 14′ 55”
126 CARLSTRÖM Kjell 91 SKY 18h 23′ 49” + 14′ 58”
127 KONOVALOVAS Ignatas 152 MOV 18h 24′ 17” + 15′ 26”
128 KEIZER Martijn 165 VCD 18h 24′ 49” + 15′ 58”
129 CLEMENT Stef 122 RAB 18h 24′ 49” + 15′ 58”
130 HOWARD Leigh 64 THR 18h 26′ 53” + 18′ 02”
131 KIRYIENKA Vasili 153 MOV 18h 26′ 53” + 18′ 02”
132 FERNANDEZ DE LARREA Koldo 141 EUS 18h 26′ 59” + 18′ 08”
133 MAGGIORE Gianluca 196 DER 18h 27′ 17” + 18′ 26”
134 DIDIER Laurent 58 SBS 18h 28′ 08” + 19′ 17”
135 MATYSIAK Bartłomiej 207 CCC 18h 29′ 50” + 20′ 59”
136 KITTEL Marcel 188 SKS 18h 30′ 03” + 21′ 12”
137 MINGUEZ AYALA Miguel 142 EUS 18h 30′ 28” + 21′ 37”
138 BLYTHE Adam 112 OLO 18h 30′ 31” + 21′ 40”
139 RIGHI Daniele 25 LAM 18h 30′ 33” + 21′ 42”
140 BEYER Chad 82 BMC 18h 30′ 49” + 21′ 58”
141 NERZ Dominique 15 LIQ 18h 31′ 13” + 22′ 22”
142 CLARKE William 71 LEO 18h 31′ 26” + 22′ 35”
143 BODNAR Łukasz 208 CCC 18h 31′ 41” + 22′ 50”
144 KVACHUK Oleksandr 23 LAM 18h 31′ 47” + 22′ 56”
145 GESCHKE Simon 186 SKS 18h 32′ 46” + 23′ 55”
146 TIMMER Albert 184 SKS 18h 32′ 58” + 24′ 07”
147 HAEDO Lucas Sebastian 57 SBS 18h 33′ 44” + 24′ 53”
148 BOARO Manuele 55 SBS 18h 36′ 38” + 27′ 47”
149 FLENS Rick 124 RAB 18h 37′ 06” + 28′ 15”
150 TACIAK Mateusz 205 CCC 18h 37′ 19” + 28′ 28”
151 NIZZOLO Giacomo 73 LEO 18h 37′ 46” + 28′ 55”
152 KLEMME Domenik 72 LEO 18h 37′ 46” + 28′ 55”
153 MAASKANT Martijn 5 GRM 18h 39′ 27” + 30′ 36”
154 MURPHY John 85 BMC 18h 40′ 39” + 31′ 48”
155 MERLO Michele 195 DER 18h 42′ 04” + 33′ 13”
156 BRAMBILLA Giorgio 194 DER 18h 42′ 34” + 33′ 43”
157 JANIACZYK Błażej 206 CCC 18h 44′ 20” + 35′ 29”
158 CHICCHI Francesco 32 QST 18h 45′ 21” + 36′ 30”
159 FEDI Matteo 197 DER 18h 45′ 24” + 36′ 33”
160 GRADEK Kamil 215 POL 18h 46′ 40” + 37′ 49”
161 GAWROŃSKI Piotr 216 POL 18h 47′ 56” + 39′ 05”
162 BERNAS Paweł 214 POL 18h 51′ 07” + 42′ 16”

Foto: Lang Team