Dariusz Baranowski (BDC Team) uciekając przez większość wyścigu, został zwycięzcą II Memoriału Stanisława Królaka.

Wyścig został rozegrany w podwarszawskim Wołominie jako kryterium uliczne na punkty w klasyfikacji indywidualnej. Co dziesiąte okrążenie było punktowane 5, 3, 2 pkt., odpowiednio za pozycje 1, 2, 3; pozostałe „parzyste” okrążenia – 1 punkt za pierwsze miejsce. Zwycięzcą wyścigu miał zostać zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów w całym wyścigu i ukończy zawody.

Organizatorzy ze względu na złe warunki atmosferyczne, skrócili dystans z zaplanowanych 50 do 40 okrążeń. Każde po ok. 1,2 km.

Od samego startu bardzo aktywni byli kolarze BDC Team. Uciekał na przemian Dariusz Baranowski, Robert Radosz, a także Wojciech Ziółkowski. Gonili ich głównie kolarze CCC Polsat oraz Legii-Felt.

Ostatecznie najwięcej punktów uzbierał Dariusz Baranowski. Popularny „Ryba” pokonał Sylwestra Janiszewskiego (CCC Polsat) i Jakuba Komara (Legia-Felt).

Warto podkreślić doskonałą organizację wyścigu. Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, stworzył imprezę, która organizacyjnie mogłaby równać się z Tour de Pologne. Szkoda, że pogoda dziś nie dopisała i na starcie stanęło niewielu kolarzy.