Po przedwczesnym wycofaniu się z Tour de France, na skutek odniesionej kontuzji w kraksie, Tom Boonen jest gotowy na drugą część sezonu, w której myśli głównie o Mistrzostwach Świata w Kopenhadze. Kolarz Quick Step przyjedzie na Tour de Pologne, by zdobywając zwycięstwa etapowe, podbudować się przed światowym czempionatem.

“Przez ostatnie dziesięć dni, byłem w stanie trenować już normalnie”, powiedział Boonen. “Nie odczuwam już skutków kraksy w Tourze. Forma we Francji była już dobra, jednak teraz postaram się ją udoskonalić. Czuję się bardzo dobrze na szybkościowych treningach za motocyklem”.

“W Polsce chcę sprawdzić siebie i spróbować wygrać etap”, powiedział Belg. “Zobaczę na jakim etapie jest forma. Czy muszę zwiększyć intensywność treningów, czy może trochę „przykręcić śrubę”. Jechałem już ten wyścig jako neopro, w 2000 roku. Tour de Pologne, to ważny wyścig w perspektywie przygotowania do Vuelty i mistrzostw świata”.

“Miałem okazję zapoznać się z trasą i zauważyłem, że prawie wszystkie etapy, które są dostosowane do moich umiejętności, kończą się na rundach w miastach. Na tego typu wyścigach jest ważne, aby cały czas być w gazie. Nie można zostawać z tyłu”, kończy były mistrz świata.

Andrzej