Clasica San Sebastian odbędzie się już jutro. Mocne składy na hiszpański klasyk wysyłają ekipy Movistar i Lampre-ISD.

Damiano Cunego (Lampre-ISD) będzie liderem włoskiej drużyny na ten wyścig. 7 zawodnik Tour de France oraz były zwycięzca Giro d’Italia, może liczyć na pomoc Leonardo Bertagnolliego oraz Matteo Bono.

“Cunego jest naszym najważniejszym zawodnikiem, ale myślę, że cały zespół będzie bardzo konkurencyjny w tym wyścigu”, powiedział dyrektor sportowy Bruno Vicino. “Zabieramy do Hiszpanii większość zawodników z Tour de France i myślę, że każdy z nich będzie w wysokiej formie”.

Movistar liczy na wszechstronność Jose Joaquina Rojasa lub potencjał Rui Costy. Rojas zajął drugie miejsce w klasyfikacji punktowej w Tour de France, ale nie był w stanie pokonać Philippe`a Gilbert (Omega Pharma-Lotto) i Marka Cavendisha (HTC-Highroad) w walce o etapowe zwycięstwo. Rui Costa, był najlepszy na etapie do Super-Besse i zarówno on jak i Rojas, będą żądni sukcesu w Hiszpanii.

Skład Movistaru na Clasica San Sebastian: José Joaquín Rojas, Rui Costa, Imanol Erviti, Sergio Pardilla, David López, Pablo Lastras, Jesús Herrada oraz Chente García Acosta.

Skład Lampre-ISD na Clasica San Sebastian: Damiano Cunego, Aitor Perez Arrieta, Matteo Bono, Matteo Gavazzi, Denys Kostyuk, Manuele Mori, Leonardo Bertagnolli oraz Grega Bole.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments