Bartosz Huzarski będzie liderem Reprezentacji Polski na 68. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się w dniach 31.07-06.08.2011 roku. Kadrę poprowadzą Piotr Kosmala oraz trener kadry szosowej do lat 23 – Leszek Szyszkowski.

Bartosz Huzarski to dwukrotny triumfator klasyfikacji na najlepszego górala Tour de Pologne. W tym sezonie świetnie się prezentował głównie w wyścigu Presidential Tour of Turkey, gdzie przez jeden dzień nosił nawet koszulkę lidera, jednak ostatecznie zakończył start na 6. miejscu.

Właśnie wokół Huzarskiego została zbudowana drużyna, w której przeważają zawodnicy młodzi i perspektywiczni. Paweł Cieślik wygrał jeden z etapów Tour de Slovaquie, dobrze pojechał również Małopolski Wyścig Górski, czym zapewnił sobie start w Tour de Pologne. Szansę występu w tym elitarnym wyścigu otrzymał także Jarosław Dąbrowski, który bardzo dobrze jeździ w ciężkim trenie.

Pozostała część Reprezentacji Polski składa się z najlepszych polskich zawodników do lat 23. W biało-czerwonej koszulce zobaczymy Mistrza Europy młodzieżowców z ubiegłego roku Piotra Gawrońskiego. Na starcie stanie również mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas młodzieżowców – Kamil Gradek. Uznanie wśród selekcjonerów zyskał Jarosław Kowalczyk, będący ostatnio w bardzo dobrej formie, a także triumfator Karpackiego Wyścigu Kurierów Paweł Bernas. Skład uzupełnił niezwykle waleczny Michał Podlaski.

Lang Team