Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin) wygrał 7. etap wyścigu Tour de Martinique (2.2 UCI).  W klasyfikacji generalnej prowadzi Francuz Guillaume Malle (Team Véranda Rideau Sarthe), Polak jest 20.

Kolarze rywalizowali na 128 kilometrowej trasie. 26-letni kolarz z Bydgoszczy, zaatakował na ostatnich kilometrach wraz z Japończykiem Masaru Fukuharą (Team Bridgestone Anchor). Dwójka dobrze współpracowała i na mecie uzyskała 59 sekund przewagi nad peletonem. Lepiej finiszował Olejnik i sięgnął po trzecie zwycięstwo w sezonie, pierwsze w karierze w wyścigu klasy UCI. Peleton przyprowadził Willy Roseau (Kadra Martyniki).

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Guillaume Malle. Olejnik jest 20 i traci do lidera ponad 31 minut.

Poprzedni artykułTour de France – 13 etap – Thor Hushovd… Norwegowie uradowani.
Następny artykułViviani wygrywa Coppa Citta di Stresa. Matysiak zajmuje 9 pozycję.