Marc Flavien (Kadra Martyniki/ EC Saint-Etienne Loire) został triumfatorem 5. etapu Tour de Martinique (2.2 UCI). Na trzeciej pozycji zameldował się Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin). W klasyfikacji generalnej, prowadzi Guillaume Malle (Team Véranda Rideau Sarthe).

Piąty dzień rywalizacji na Karaibach, to 105 kilometrowy odcinek z miejscowości Macouba do Sainte-Marie. Najlepszy okazał się Francuz Marc Flavien, który pokonał rodaka Borisa Carène (Kadra Gwadeulpy). Trzecie miejsce dla Tomasza Olejnika.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Guillaume Malle, który ma 1 minutę i 35 sekund przewagi nad Flavienem oraz 3 minuty i 22 sekundy nad Carane. 26-letni Olejnik, plasuje się na dwudziestej trzeciej lokacie.

Poprzedni artykułMélodie Lesueur młodzieżową mistrzynią Europy w jeździe na czas. Paula Gorycka 6.
Następny artykułTdF: Samuel Sanchez zdobywa Luz-Ardiden. Voeckler broni koszulki!