Bułgar Vladimir Koev (Konya Torku Sekerspor – Vivel), wygrał rozgrywany w Rumunii wyścig Sibiu Cycling Tour (2.2 UCI). Bardzo dobrze na 4. etapie jazdy na czas, spisał się młody Konrad Tomasiak (TC Chrobry Felt Głogów), który wykręcił trzeci czas.

4. etap czyli 4,4 kilometrową czasówkę w miejscowości Sibiu, wygrał kolarz z Luksemburga Christian Poos (Team Differdange). 34-latek pokonał trasę w czasie sześciu minut i jednej sekundy. Drugi na mecie Grek Ioannis Tamouridis (SP Table Ware) przegrał o zaledwie 5 setnych sekundy. 20-letni, były podwójny Mistrz Polski juniorów Konrad Tomasiak, do zwycięzcy stracił 11 sekund.

W generalce triumfował Koev, który pokonał o 52 sekundy Alessio Marchettiego (Centro Revisioni Cerone). Trzecia lokata ze stratą 1 minuty i 27 sekund do zwycięzcy, dla Oleksandera Sheydyka (ISD – Lampre). Tomasiak skończył wyścig na 52. miejscu.

Pozostali zawodnicy Bolesława Bałda, zajęli odpowiednio: Szymon Strzeduła 76, Konrad Zatorski 80, Mateusz Biedermann 108, Grzegorz Grabarek 111 pozycję.

Poprzedni artykułNajnowszy nabytek Europcaru wygrywa Tour de la Dordogne. Olejnik na podium.
Następny artykułAlberto Contador: To nie jest mój Tour