Angelo Tulik (Vendée U), który od przyszłego sezonu będzie bronił barw ekipy Team Europcar, zwyciężył w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de la Dordogne. Druga lokata w wyścigu, przypadła dla Michała Olejnika (USSA Pavilly Barentin).

21-letni Francuz pokonał w generalce Polaka o 36 sekund. Trzeci Matthieu Jeannes (BIC 2000), do zwycięzcy miał 40 sekund. Adrian Kurek (Océane Cycle Poitevin) zakończył wyścig ostatecznie na 8. miejscu.

Ostatni etap padł łupem Christophe`a Goutille (Martigues SC), który pokonał Jérôme`a Mainard (CR4C Roanne) oraz Juliena Mazet (GSC Blagnac). Najlepiej z Polaków spisał się Olejnik, który finiszował na 10. miejscu.

Poprzedni artykułDyrektor Tour de France: „To jest skandal”