Dariusz Baranowski (BDC Team) zajął drugą pozycję w końcowej klasyfikacji Czech Cycling Tour (2.2 UCI). W klasyfikacji drużynowej, BDC Team także na bardzo dobrej, drugiej pozycji.

Ostatni etap czeskiej etapówki liczył 176 kilometrów, a kolarze rywalizowali na drogach wokół Ołomuńca. Na etapie aktywni byli Mateusz Komar i Wojciech Ziółkowski (obaj BDC Team), którzy zdobywali punkty na lotnych i górskich premiach.

Ostatecznie po samotnym odskoku na ostatnich metrach zwyciężył Maurits Lammertink (Jo Piels), który pokonał Alekxandre Blain (Endura Racing) oraz Andrisa Voseklansa (Latvian National Team). Najlepszy z Polaków, Dariusz Rudnicki zajął dziś 12 pozycję.

Wyścig rozstrzygnął się na sobotnim etapie. Prowadzenie pomimo wielu ataków BDC Team, utrzymał Stanislav Kozubek (PSK Whirpool), tuż za nim ze stratą 33 sekund uplasował się „Ryba”, a ostatni stopień podium przypadł dla Jiri Hudecka (PSK Whirpool).

Warto dodać, że Dariusz Baranowski został najlepszym góralem wyścigu, a drużyna BDC Team zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, za PSK Whirpool. Był to bardzo udany start dla naszej jedynej polskiej grupy, na największym wyścigu u naszych południowych sąsiadów. Gratulujemy!