Dariusz Rudnicki (BDC Team) uciekał podczas drugiego etapu Tour de Czech. Złapany został dopiero na 3 kilometry przed kreską. Etap zwyciężył Emiliano Stojku (Cycling Team Fruli). Damian Walczak (BDC Team) był 15.

Drugi odcinek liczący 148 kilometrów z Ołomuńca do Prostjova nie należał do najłatwiejszych. Od początku na atak zdecydowało się pięciu kolarzy, wśród nich kolarz Banaszek Duda Team, Dariusz Rudnicki. Ich przewaga utrzymywała się na poziomie kilku minut. Jednak im bliżej mety, tym grupa zasadnicza niwelowała dystans.

Na trasie dochodziło do wielu kraks, w jednej z nich ucierpiał Robert Radosz (BDC Team).

Na 50 kilometrów przed metą, z czołówki odskoczył Rudnicki i samotnie mknął do mety. Jednak rozpędzony peleton “połknął” go na 3 kilometry przed kreską…

Ostatecznie etap zwyciężył zaledwie 20-letni Albańczyk, Emiliano Stojku jeżdżący we włoskiej ekipie Cycling Team Fruli, drugi był Jim Aernouts (Sunweb Revor), a trzeci Michael Weicht (LKT Brandenburg). Wielu kolarzy z prawie 200, którzy stanęli na starcie, wycofało się z rywalizacji. Liderem pozostał Australijczyk John Anderson (Endura Racing). Najlepiej z kolarzy BDC Team spisali się Damian Walczak oraz Mateusz Komar. Jedni z młodszych zawodników w składzie, zajęli odpowiednio 15 i 16 miejsce. W generalce, na 28. miejsce awansował Rudnicki.

Dariusz Rudnicki dzięki dziś zdobytym punktom jest drugi w klasyfikacji górskiej oraz punktowej.

Jutro królewski, górski etap z miejscowości Šternberk do Šumperk, liczący 190 kilometrów. Jak powiedział nam Darek Banaszek: “Tanio skóry nie sprzedamy”. Trzymamy za słowo.

Pełne wynik 2. etapu:

1 Stojku Emiljano Cycling Team Friuli 03h35’10” (śr. 41.27 km/h)
2 Aernouts Jim Sunweb-Revor cycling team 00:00:00
3 Weicht Michael LKT-Team-Brandenburg 00:00:00
4 Zimine Boris Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:00:03
5 Zhivkov Yovcho Yovvchev Cycling Team Friuli 00:00:03
6 Benčík Petr PSK Whirlpool – Author 00:00:03
7 Kováč Maroš Dukla Trenčín Merida 00:00:03
8 Dempster Zak Rapha Condor Sharp 00:00:03
9 Fusaz Marco Cycling Team Friuli 00:00:03
10 Anderson John Endura Racing 00:00:03
11 Jenko Robert Cycling Team Radenska 00:00:03
12 Clancy Edward Rapha Condor Sharp 00:00:03
13 Voss Paul Endura Racing 00:00:03
14 Byström Sven Erik Norwegian cycling federation 00:00:03
15 Walczak Damian BDC Team 00:00:03
16 Komar Mateusz BDC Team 00:00:03
17 Bucháček Tomáš PSK Whirlpool – Author 00:00:03
18 Öllegaard Morten Team Energi Fyn 00:00:03
19 Kesl Michal Team Fanflesh-Nutrixxon 00:00:03
20 Mazgec Luka KK Sava Kranj 00:00:03
21 Arnaud Grand Telenet-Fidea Cycling Team 00:00:03
22 Dekteris Jánis Latvian National Cycling Team 00:00:03
23 Kadlec Milan ASC Dukla Praha 00:00:03
24 Jensen Christer Norwegian cycling federation 00:00:03
25 Hoem Björn Tore Norwegian cycling federation 00:00:03
26 Bürgel Bastian Thüringer Energie Team 00:00:03
27 de Jonge Maarten Endura Racing 00:00:03
28 Schelling Patrick Price-Your Bike 00:00:03
29 Danačík  Tomáš PSK Whirlpool – Author 00:00:03
30 Krickij Timofej Itera-Katusha 00:00:03
31 Sütterlin Jasha Thüringer Energie Team 00:00:03
32 van der Schueren Kenny Team Worldofbike.gr 00:00:03
33 Mikelj Tim KK Sava Kranj 00:00:03
34 Klemenčič Blaž Cycling Team Radenska 00:00:03
35 Mahďar Martin Dukla Trenčín Merida 00:00:03
36 Jariseth Eirik Kasa Norwegian cycling federation 00:00:03
37 Barkschat Tobias LKT-Team-Brandenburg 00:00:03
38 Vosekalns Andris Latvian National Cycling Team 00:00:03
39 Rossi Mattia Cycling Team Friuli 00:00:03
40 van den Berg Jim Rucanor Line Cycling Team 00:00:03
41 Smirnovs Andris Latvian National Cycling Team 00:00:03
42 Hansen Jesper Team Energi Fyn 00:00:03
43 Krotký Rostislav AC Sparta Praha 00:00:03
44 Broers Erwin Rucanor Line Cycling Team 00:00:03
45 Hník Karel Telenet-Fidea Cycling Team 00:00:03
46 Džamastagič Mark KK Sava Kranj 00:00:03
47 Hačecký Martin ASC Dukla Praha 00:00:03
48 Henggeler Daniel Price-Your Bike 00:00:03
49 Nolten Bram Rucanor Line Cycling Team 00:00:03
50 Bekmanis Indulis Latvian National Cycling Team 00:00:03
51 Gjölberg Adrian Norwegian cycling federation 00:00:03
52 Vyšňa Matej Dukla Trenčín Merida 00:00:03
53 Lammertink Maurits Jo Piels 00:00:03
54 Ignatyev Dmitry Itera-Katusha 00:00:03
55 Schmäh Elias Price-Your Bike 00:00:03
56 Kochetkov Pavel Itera-Katusha 00:00:03
57 Rudnicki Dariusz BDC Team 00:00:03
58 Flaksis Andžs Latvian National Cycling Team 00:00:03
59 Svoboda Jakub Výběr Moravy 00:00:03
60 Dehmel Felix LKT-Team-Brandenburg 00:00:03
61 Meier Tino LKT-Team-Brandenburg 00:00:03
62 Taragel Filip Slovakia 00:00:03
63 Armands Bécis Latvian National Cycling Team 00:00:03
64 Baranowski Dariusz BDC Team 00:00:03
65 Polnický Jiří Sunweb-Revor cycling team 00:00:03
66 Štimulak Klemen Cycling Team Radenska 00:00:03
67 Adams Joeri Telenet-Fidea Cycling Team 00:00:03
68 Hudeček Jiří PSK Whirlpool – Author 00:00:03
69 Vakoč Petr ASC Dukla Praha 00:00:03
70 Koch Michael LKT-Team-Brandenburg 00:00:03
71 Galta Frederik Strand Norwegian cycling federation 00:00:03
72 Jurčo Matej Dukla Trenčín Merida 00:00:03
73 Bešter Nejc KK Sava Kranj 00:00:03
74 Sapa Marcin BDC Team 00:00:03
75 Bostner Jaka Cycling Team Radenska 00:00:03
76 Rudaskov Sergey Itera-Katusha 00:00:03
77 Schreurs Mark Rucanor Line Cycling Team 00:00:03
78 Vobora Ondřej Team Fanflesh-Nutrixxon 00:00:03
79 Ziólkowski Wojciech BDC Team 00:00:03
80 Plarre Matthias LKT-Team-Brandenburg 00:00:03
81 Kozubek Stanislav PSK Whirlpool – Author 00:00:03
82 Dvorský David PSK Whirlpool – Author 00:00:03
83 Thiel Fabian Thüringer Energie Team 00:00:03
84 de Haan Sierk Jan Jo Piels 00:00:03
85 Munro Casey Rapha Condor Sharp 00:00:03
86 Merlier Tim Sunweb-Revor cycling team 00:00:03
87 van Winden Stefan Jo Piels 00:00:03
88 van Empel Micki Telenet-Fidea Cycling Team 00:00:03
89 Megens Brian Jo Piels 00:00:03
90 Raboň František Výběr Moravy 00:00:03
91 Broniš Roman AC Sparta Praha 00:00:03
92 Jensen Kristian Haugaard Team Energi Fyn 00:00:03
93 Sterobo Rasmus Bradstrup Team Energi Fyn 00:00:03
94 van de Maele Glenn Team Worldofbike.gr 00:00:03
95 Craven Dan Rapha Condor Sharp 00:00:03
96 Vejmelka Daniel Team Fanflesh-Nutrixxon 00:00:03
97 Wiersma Jeffrey Rucanor Line Cycling Team 00:00:03
98 Bláha Martin ASC Dukla Praha 00:00:03
99 Tiernan-Locke Jonathan Rapha Condor Sharp 00:00:03
100 Sarv Sten Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:00:03
101 Hrubý Tomáš AC Sparta Praha 00:00:03
102 Okrouhlický Tomáš AC Sparta Praha 00:00:03
103 Horstmann Samuel Price-Your Bike 00:00:03
104 Kosyakov Dmitry Itera-Katusha 00:00:03
105 Grashev Martin Nessebar Bulgaria 00:00:03
106 Peeters Rob Telenet-Fidea Cycling Team 00:00:03
107 Fuchs Sergej Team Fanflesh-Nutrixxon 00:00:03
108 Vantornout Klaas Sunweb-Revor cycling team 00:00:03
109 Buhler Anthony Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:00:03
110 Pauwels Kevin Sunweb-Revor cycling team 00:00:03
111 Polanc Jan Cycling Team Radenska 00:00:03
112 Hunal Martin AC Sparta Praha 00:00:03
113 Zrimšek Jure KK Sava Kranj 00:00:03
114 Rajšp Andrej Cycling Team Radenska 00:00:35
115 de Beer   Pim Jo Piels 00:00:03
116 Blain Alexandre Endura Racing 00:00:03
117 Keuser Andreas Team Worldofbike.gr 00:01:21
118 Bouteille Thomas Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:00:03
119 Tennant Andrew Rapha Condor Sharp 00:00:03
120 Magrin Andrea Cycling Team Friuli 00:01:47
121 te Stroet Rens Jo Piels 00:00:03
122 Avoledo Nicola Cycling Team Friuli 00:00:03
123 Arnaud Jouffroy Telenet-Fidea Cycling Team 00:01:47
124 Klabouch Jan Team Fanflesh-Nutrixxon 00:01:47
125 Radolf Tomáš Team Fanflesh-Nutrixxon 00:01:47
126 Daniel Eliad TACC-Tel-Aviv Cycling Club 00:01:47
127 Jeannin Mickaël Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:01:47
128 Nuber Simon Thüringer Energie Team 00:01:47
129 Hynek Dominik Výběr Moravy 00:01:47
130 Berk Jure Cycling Team Radenska 00:01:47
131 Predatsch Kevin Thüringer Energie Team 00:01:47
132 Camaňo Ortuzar Iker Endura Racing 00:00:03
133 Bonnet Pierre Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:01:47
134 Radosz Robert BDC Team 00:01:47
135 Goren Shahar TACC-Tel-Aviv Cycling Club 00:01:47
136 Burjek Nik KK Sava Kranj 00:01:47
137 Wilkinson Ian Endura Racing 00:01:47
138 Šipeky Ján Dukla Trenčín Merida 00:01:47
139 Fabišovský Ladislav AC Sparta Praha 00:01:47
140 Oliphant Evan Endura Racing 00:01:47
141 Hristov Stefan Nessebar Bulgaria 00:01:47
142 Heider Johannes LKT-Team-Brandenburg 00:01:47
143 Kolar Michael Slovakia 00:01:47
144 Grazian Christian Cycling Team Friuli 00:02:34
145 Prete Joshua PSK Whirlpool – Author 00:00:03
146 Veselý Daniel Výběr Moravy 00:04:47
147 Oberholzer Bernhard Price-Your Bike 00:00:03
148 Aregger Marcel Price-Your Bike 00:00:03
149 Eglin Joel Price-Your Bike 00:00:03
150 Chiocca Mathieu Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:04:59
151 Eising Tijmen Sunweb-Revor cycling team 00:07:18
152 Kerkez Vladimir KK Sava Kranj 00:07:20
153 Willam Mike Thüringer Energie Team 00:07:23
154 Smyth Alexander Team Worldofbike.gr 00:11:58
155 Mráček Michal Výběr Moravy 00:11:58
156 Shapira Idan TACC-Tel-Aviv Cycling Club 00:11:58
157 Slotta Martin Slovakia 00:11:58
158 Mačák Matúš Slovakia 00:11:58
159 De Mulder Gregory Nessebar Bulgaria 00:24:49
160 Wachs Martin Slovakia 00:31:40

Wycofani :
Nesveda Jiří AC Sparta Praha
Salaj Tomáš Výběr Moravy
Marek Jaroslav Výběr Moravy
Bishop Matthew Team Worldofbike.gr
Ažaltovič Tomáš Dukla Trenčín Merida
Posthuma Jelle Jo Piels
Aleksiev Aleksandar Nessebar Bulgaria
Stoenchev Valentin Nessebar Bulgaria
Yordanov Radostin Nessebar Bulgaria
Drumev Yordan Nessebar Bulgaria
Braet Vinnie Sunweb-Revor cycling team
Kaňkovský Alois ASC Dukla Praha
Dostál Jan ASC Dukla Praha
Hačecký Vojtěch ASC Dukla Praha
Markaskard Frans Leonard Norwegian cycling federation
Schrieber Chen TACC-Tel-Aviv Cycling Club
Haberman Amnon TACC-Tel-Aviv Cycling Club
Dolin Yuval TACC-Tel-Aviv Cycling Club
Pedersen Sören Pugdahl Team Energi Fyn
Greenwood Ben Rapha Condor Sharp
Novotný Oldřich Team Fanflesh-Nutrixxon
Prishpetniy Alexandr Itera-Katusha
de Groot  Daan Rucanor Line Cycling Team

Klasyfikacja generalna :
1 Anderson John Endura Racing 04:03:06 (moy. 42.599 km/h)
2 Camaňo Ortuzar Iker Endura Racing 00:00:00
3 de Jonge Maarten Endura Racing 00:00:00
4 Voss Paul Endura Racing 00:00:00
5 Weicht Michael LKT-Team-Brandenburg 00:00:02
6 Benčík Petr PSK Whirlpool – Author 00:00:04
7 Kozubek Stanislav PSK Whirlpool – Author 00:00:04
8 Bucháček Tomáš PSK Whirlpool – Author 00:00:04
9 Hudeček Jiří PSK Whirlpool – Author 00:00:04
10 Danačík  Tomáš PSK Whirlpool – Author 00:00:04
11 Dvorský David PSK Whirlpool – Author 00:00:04
12 Prete Joshua PSK Whirlpool – Author 00:00:04
13 Kochetkov Pavel Itera-Katusha 00:00:04
14 Kosyakov Dmitry Itera-Katusha 00:00:05
15 Rudaskov Sergey Itera-Katusha 00:00:05
16 Krickij Timofej Itera-Katusha 00:00:05
17 Ignatyev Dmitry Itera-Katusha 00:00:05
18 Koch Michael LKT-Team-Brandenburg 00:00:09
19 Dehmel Felix LKT-Team-Brandenburg 00:00:09
20 Plarre Matthias LKT-Team-Brandenburg 00:00:09
21 Meier Tino LKT-Team-Brandenburg 00:00:09
22 de Beer   Pim Jo Piels 00:00:32
23 te Stroet Rens Jo Piels 00:00:32
24 Lammertink Maurits Jo Piels 00:00:32
25 Megens Brian Jo Piels 00:00:32
26 de Haan Sierk Jan Jo Piels 00:00:32
27 van Winden Stefan Jo Piels 00:00:32
28 Rudnicki Dariusz BDC Team 00:00:32
29 Byström Sven Erik Norwegian cycling federation 00:00:37
30 Hoem Björn Tore Norwegian cycling federation 00:00:37
31 Galta Frederik Strand Norwegian cycling federation 00:00:37
32 Gjölberg Adrian Norwegian cycling federation 00:00:37
33 Bláha Martin ASC Dukla Praha 00:00:37
34 Kadlec Milan ASC Dukla Praha 00:00:37
35 Vakoč Petr ASC Dukla Praha 00:00:37
36 Baranowski Dariusz BDC Team 00:00:37
37 Ziólkowski Wojciech BDC Team 00:00:37
38 Clancy Edward Rapha Condor Sharp 00:00:40
39 Tennant Andrew Rapha Condor Sharp 00:00:40
40 Dempster Zak Rapha Condor Sharp 00:00:40
41 Craven Dan Rapha Condor Sharp 00:00:40
42 Bürgel Bastian Thüringer Energie Team 00:00:41
43 Sütterlin Jasha Thüringer Energie Team 00:00:41
44 Thiel Fabian Thüringer Energie Team 00:00:41
45 Armands Bécis Latvian National Cycling Team 00:00:45
46 Bekmanis Indulis Latvian National Cycling Team 00:00:46
47 Flaksis Andžs Latvian National Cycling Team 00:00:46
48 Vosekalns Andris Latvian National Cycling Team 00:00:46
49 Smirnovs Andris Latvian National Cycling Team 00:00:46
50 Bouteille Thomas Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:01:05
51 Buhler Anthony Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:01:05
52 Sarv Sten Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:01:05
53 Zimine Boris Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:01:05
54 Sterobo Rasmus Bradstrup Team Energi Fyn 00:01:22
55 Hansen Jesper Team Energi Fyn 00:01:22
56 Jensen Kristian Haugaard Team Energi Fyn 00:01:22
57 Polanc Jan Cycling Team Radenska 00:01:22
58 Štimulak Klemen Cycling Team Radenska 00:01:22
59 Jenko Robert Cycling Team Radenska 00:01:22
60 Okrouhlický Tomáš AC Sparta Praha 00:01:23
61 Broniš Roman AC Sparta Praha 00:01:23
62 Hunal Martin AC Sparta Praha 00:01:23
63 Džamastagič Mark KK Sava Kranj 00:01:26
64 Zrimšek Jure KK Sava Kranj 00:01:26
65 Mazgec Luka KK Sava Kranj 00:01:26
66 Raboň František Výběr Moravy 00:01:27
67 Svoboda Jakub Výběr Moravy 00:01:27
68 Schmäh Elias Price-Your Bike 00:01:34
69 Oberholzer Bernhard Price-Your Bike 00:01:34
70 Schelling Patrick Price-Your Bike 00:01:34
71 Eglin Joel Price-Your Bike 00:01:34
72 Aregger Marcel Price-Your Bike 00:01:34
73 Wiersma Jeffrey Rucanor Line Cycling Team 00:01:41
74 Nolten Bram Rucanor Line Cycling Team 00:01:41
75 Schreurs Mark Rucanor Line Cycling Team 00:01:41
76 Broers Erwin Rucanor Line Cycling Team 00:01:41
77 Jariseth Eirik Kasa Norwegian cycling federation 00:01:44
78 Vantornout Klaas Sunweb-Revor cycling team 00:01:47
79 Pauwels Kevin Sunweb-Revor cycling team 00:01:47
80 Polnický Jiří Sunweb-Revor cycling team 00:01:47
81 Hník Karel Telenet-Fidea Cycling Team 00:01:51
82 Peeters Rob Telenet-Fidea Cycling Team 00:01:51
83 Arnaud Grand Telenet-Fidea Cycling Team 00:01:51
84 Adams Joeri Telenet-Fidea Cycling Team 00:01:51
85 Heider Johannes LKT-Team-Brandenburg 00:01:53
86 Rajšp Andrej Cycling Team Radenska 00:01:54
87 Barkschat Tobias LKT-Team-Brandenburg 00:01:55
88 Merlier Tim Sunweb-Revor cycling team 00:01:59
89 Kováč Maroš Dukla Trenčín Merida 00:02:02
90 Mahďar Martin Dukla Trenčín Merida 00:02:02
91 Jurčo Matej Dukla Trenčín Merida 00:02:02
92 Blain Alexandre Endura Racing 00:02:21
93 Radosz Robert BDC Team 00:02:21
94 Predatsch Kevin Thüringer Energie Team 00:02:25
95 Vejmelka Daniel Team Fanflesh-Nutrixxon 00:02:26
96 Vobora Ondřej Team Fanflesh-Nutrixxon 00:02:27
97 Kesl Michal Team Fanflesh-Nutrixxon 00:02:27
98 Fuchs Sergej Team Fanflesh-Nutrixxon 00:02:27
99 Munro Casey Rapha Condor Sharp 00:02:36
100 Mikelj Tim KK Sava Kranj 00:02:39
101 Hačecký Martin ASC Dukla Praha 00:02:48
102 Bonnet Pierre Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:02:49
103 Jeannin Mickaël Club Cycliste Etupes le Doubs France 00:02:49
104 Rossi Mattia Cycling Team Friuli 00:02:51
105 Fusaz Marco Cycling Team Friuli 00:02:51
106 Zhivkov Yovcho Yovvchev Cycling Team Friuli 00:02:51
107 Jensen Christer Norwegian cycling federation 00:02:53
108 Grashev Martin Nessebar Bulgaria 00:03:06
109 Henggeler Daniel Price-Your Bike 00:03:06
110 Fabišovský Ladislav AC Sparta Praha 00:03:07
111 Burjek Nik KK Sava Kranj 00:03:10
112 Horstmann Samuel Price-Your Bike 00:03:14