Jednym z zespołów Professional Continental, który otrzymał zaproszenie od Czesława Langa na 68. Tour de Pologne UCI World Tour jest włoski team De Rosa – Ceramica Flaminia. Obok doświadczonego Paolo Beilettiego i Patxi Vili do Polski przyjadą młodzi zawodnicy, dla których będzie to debiut w wyścigu tak wysokiej rangi.

Patxi Vila to kolarz z ogromnym doświadczeniem. W swojej karierze wielokrotnie startował w Giro d’Italia, Tour de France i Vuelta  a Espana. Największym sukcesem Hiszpana jest zwycięstwo  etapowe w wyścigu Paryż-Nicea. Beiletti lubuje się w pagórkowatych klasykach, więc można się spodziewać, że trasa Tour de Pologne będzie mu odpowiadać.

Dla pozostałej części zespołu, występ w Tour de Pologne będzie ich najważniejszym startem  w życiu. Wszyscy zdają sobie sprawą, że będzie to dla nich ogromna okazja pokazania swoich możliwości oraz udowodnienia nieprzeciętnego talentu. Szansę tę otrzymali: Fabio Piscopiello, Federico Rocchetti, Giorgio Brambilla, Sergio Lagana i Matteo Fedi.\

Źródło: Lang Team