Wyniki 3 etapu z dnia 04.07.2011, Olonne-sur-Mer – Redon, dystans 198 km

1 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 4:40:21
2 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
4 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
5 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad
6 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo
7 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo
8 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
9 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
10 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
11 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team
12 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
14 Gianni Meersman (Bel) FDJ
15 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
16 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
17 William Bonnet (Fra) FDJ
18 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack
19 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
20 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto
21 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana
22 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
23 Christopher Horner (USA) Team RadioShack
24 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team
26 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
27 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team
28 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
29 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
30 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
31 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
32 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana
33 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
34 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard
35 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
36 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
37 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
38 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek
39 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
40 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack
41 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
42 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
43 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
44 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
45 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek
46 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack
47 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek
48 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
49 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
50 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
51 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun
52 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
53 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
54 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
55 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad
56 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana
57 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
58 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
58 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD
60 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
61 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
62 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
63 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
64 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
65 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
66 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
67 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
69 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
70 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
71 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
72 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
73 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
74 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team
75 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
76 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
77 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
78 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo
79 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
80 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
81 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
82 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo
83 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
84 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo
85 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek
86 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
87 Sandy Casar (Fra) FDJ
88 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team
89 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
90 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
91 Anthony Roux (Fra) FDJ
92 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
93 Frederik Willems (Bel) Omega Pharma-Lotto
94 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
95 Egor Silin (Rus) Katusha Team
96 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
97 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
98 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
99 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
100 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
101 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
102 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
103 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
104 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
105 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack
106 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
107 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
108 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team
109 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
110 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
111 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
112 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek
113 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
114 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
115 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team
116 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
117 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
118 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
119 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
120 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
121 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
122 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
123 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
124 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
125 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
126 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
127 Arthur Vichot (Fra) FDJ
128 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek
129 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
130 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
131 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
132 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
133 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
134 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
135 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
136 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
137 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
138 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
139 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team
140 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek
141 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
142 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
143 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar
144 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
145 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
146 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
147 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
148 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
149 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana
150 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
151 Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi
152 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
153 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
154 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
155 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
156 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
157 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
158 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
159 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
160 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
161 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
162 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team
163 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
164 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
165 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
166 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
167 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
168 Mickaël Delage (Fra) FDJ
169 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
170 David Loosli (Swi) Lampre – ISD
171 Jérémy Roy (Fra) FDJ
172 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
173 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:00:32
174 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:48
175 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:50
176 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:01:03
177 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 0:01:11
178 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:01:20
179 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
180 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:01:27
181 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:25
182 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:38
183 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 0:03:22
184 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD
185 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
186 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
187 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
188 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
189 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto
190 David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo
191 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 0:04:23
192 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
193 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
194 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
195 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack
196 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team
197 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team
198 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:05:57
Premia lotna – Saint-Hilaire-De-Chaléons, km. 104.0
1 Mickaël Delage (Fra) FDJ 20 pts
2 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 17
3 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 15
4 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
5 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 11
6 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 10
7 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 9
8 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 8
9 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team 7
10 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 6
11 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 5
12 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 4
13 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team 3
14 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
15 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
Punkty zdobyte na etapie
1 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 45 pts
2 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 35
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 30
4 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 26
5 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 22
6 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 20
7 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 18
8 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 16
9 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 14
10 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 12
11 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 10
12 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 8
13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 6
14 Gianni Meersman (Bel) FDJ 4
15 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 2
Côte du Pont de Saint-Nazaire – 143.0 Km
1 Mickaël Delage (Fra) FDJ 1
Klasyfikacja młodzieżowa na etapie:
1 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 4:40:21
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
3 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
4 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
5 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana
6 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
7 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
8 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
9 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
10 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun
11 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
12 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
13 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
14 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
15 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
16 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
17 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
18 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
19 Anthony Roux (Fra) FDJ
20 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
21 Egor Silin (Rus) Katusha Team
22 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
23 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
24 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
25 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
26 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
27 Arthur Vichot (Fra) FDJ
28 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
30 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
31 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
32 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
33 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
34 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
35 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
36 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:00:32
37 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:50
38 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:38
39 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:22
Najbardziej agresywny kolarz
1 Mickaël Delage (Fra) FDJ
Drużynowo na etapie
1 Team Garmin – Cervelo 14:01:03
2 Vacansoleil-DCM
3 Omega Pharma – Lotto
4 FDJ
5 Katusha Team
6 AG2R La Mondiale
7 Sky Procycling
8 Team Radioshack
9 Team Leopard-Trek
10 Euskaltel – Euskadi
11 Saur-Sojasun
12 Pro Team Astana
13 Quick Step Cycling Team
14 HTC – Highroad
15 Rabobank Cycling Team
16 BMC Racing Team
17 Team Europcar
18 Cofidis Le Credit En Ligne
19 Lampre – ISD
20 Movistar Team
21 Saxo Bank Sungard
22 Liquigas-Cannondale
Klasyfikacja generalna po 3 etapie
1 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 9:46:46
2 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:01
4 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:04
5 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
7 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek
8 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
9 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek
10 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
11 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
12 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek
13 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
14 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:00:05
15 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
16 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
17 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad
18 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
19 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 0:00:10
20 Christopher Horner (USA) Team RadioShack
21 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack
22 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
23 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:00:11
24 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:12
25 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack 0:00:23
26 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 0:00:32
27 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana
28 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
29 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:33
30 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:39
31 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
32 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
33 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
34 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
35 Gianni Meersman (Bel) FDJ 0:00:46
36 William Bonnet (Fra) FDJ
37 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:00:50
38 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
39 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
40 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:00:53
41 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:00:56
42 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
43 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team
44 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team
45 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:00:57
46 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
47 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 0:01:01
48 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 0:01:02
49 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
50 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:01:04
51 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
52 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
53 Egor Silin (Rus) Katusha Team
54 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
55 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
56 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:01:09
57 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:01:14
58 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:15
59 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 0:01:17
60 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:01:18
61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
62 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:20
63 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
64 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team
65 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:23
66 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:26
67 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
68 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:01:35
69 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:01:42
70 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:47
71 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:01:49
72 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo
73 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 0:01:53
74 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team 0:01:55
75 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:01:59
76 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
77 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:02:00
78 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:01
79 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:02:06
80 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:02:10
81 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:02:11
82 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:02:17
83 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
84 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:02:18
85 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:02:20
86 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:02:21
87 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:02:23
88 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:29
89 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
90 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
91 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:02:31
92 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
93 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:32
94 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:02:34
95 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:02:35
96 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
97 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
98 Mickaël Delage (Fra) FDJ
99 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:36
100 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:02:39
101 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
102 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
103 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:42
104 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
105 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:02:44
106 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:47
107 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:02:51
108 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 0:02:53
109 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 0:02:54
110 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:55
111 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:02:58
112 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
113 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team
114 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:04
115 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
116 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:03:05
117 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:09
118 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
119 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:11
120 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
121 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:12
122 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
123 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
124 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:03:13
125 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:03:20
126 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:03:21
127 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:23
128 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:03:27
129 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:03:28
130 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:31
131 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
132 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
133 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard 0:03:33
134 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:34
135 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
136 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:03:38
137 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:03:39
138 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 0:03:45
139 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 0:03:50
140 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:52
141 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
142 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:03:56
143 Frederik Willems (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:04:01
144 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:04:07
145 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
146 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:04:20
147 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:04:21
148 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
149 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:04:24
150 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 0:04:28
151 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:04:30
152 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:04:31
153 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
154 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
155 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:04:37
156 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:42
157 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:05:15
158 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:05:23
159 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 0:05:27
160 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 0:05:30
161 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:05:43
162 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:05:46
163 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:05:47
164 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:06:04
165 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:10
166 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:06:12
167 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 0:06:13
168 David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo 0:06:22
169 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 0:06:26
170 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:06:29
171 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:31
172 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
173 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:06:39
174 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:06:42
175 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:47
176 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:56
177 Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:05
178 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:07:16
179 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
180 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 0:07:19
181 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:23
182 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:39
183 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:59
184 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:08:13
185 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:08:23
186 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:08:35
187 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:41
188 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 0:08:46
189 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:08:47
190 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
191 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun 0:08:50
192 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:09:56
193 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:59
194 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 0:11:05
195 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 0:11:55
196 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:15:13
197 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 0:16:25
198 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:19:08
Klasyfikacja punktowa
1 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 64 pts
2 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 58
3 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 54
4 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 51
5 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 37
6 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 36
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 35
8 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 28
9 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 26
10 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 26
11 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 25
12 Mickaël Delage (Fra) FDJ 23
13 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 22
14 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 22
15 Jérémy Roy (Fra) FDJ 20
16 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 18
17 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 18
18 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 18
19 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 17
20 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 17
21 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 16
22 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 15
23 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 15
24 Christopher Horner (USA) Team RadioShack 14
25 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team 14
26 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
27 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 12
28 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 11
29 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 10
30 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 10
31 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 8
32 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 8
33 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 6
34 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 6
35 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 5
36 Gianni Meersman (Bel) FDJ 4
37 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 4
38 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 4
39 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team 3
40 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 2
41 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2
42 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 1
43 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team -5
Mountains classification
Result
1 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 1
2 Mickaël Delage (Fra) FDJ 1
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 9:46:50
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
3 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:00:01
4 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
5 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:00:07
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:08
7 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:00:46
8 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:00:53
9 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 0:00:57
10 Egor Silin (Rus) Katusha Team 0:01:00
11 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:01:14
12 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:16
13 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
14 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:22
15 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:43
16 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:01:56
17 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:02:07
18 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:02:16
19 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:02:17
20 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:25
21 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
22 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:02:35
23 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:02:47
24 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:02:54
25 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:00
26 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
27 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:08
28 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:03:17
29 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:03:24
30 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:03:27
31 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:03:34
32 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:04:20
33 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:04:26
34 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:05:39
35 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:05:43
36 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:06:00
37 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:06:08
38 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:19
39 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:55
Klasyfikacja drużynowa
1 Team Garmin – Cervelo 28:30:42
2 BMC Racing Team 0:00:01
3 Team Leopard-Trek 0:00:04
4 Sky Procycling
5 HTC – Highroad 0:00:05
6 Team Radioshack 0:00:10
7 Pro Team Astana 0:00:32
8 Omega Pharma – Lotto 0:00:33
9 Team Europcar 0:00:50
10 Quick Step Cycling Team 0:00:56
11 Liquigas-Cannondale 0:00:57
12 Katusha Team 0:01:04
13 Lampre – ISD
14 Movistar Team 0:01:09
15 Cofidis Le Credit En Ligne 0:01:20
16 Rabobank Cycling Team 0:01:26
17 FDJ 0:02:00
18 Vacansoleil-DCM 0:02:29
19 AG2R La Mondiale 0:02:42
20 Saur-Sojasun 0:02:51
21 Saxo Bank Sungard 0:05:20
22 Euskaltel – Euskadi 0:05:58