Wojciech Sykała (GKS Tarnowo Podgórne) pokonując swojego klubowego kolegę Andrzeja Marciniaka i Rafała Jeziorskiego (ALKS Stal Grudziądz) został Mistrzem Polski juniorów w indywidualnej jeździe na czas.

Pawie 50 zawodników przystąpiło do walki z czasem podczas rozgrywanych wokół Częstochowy Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym juniorów.

Dystans 20 kilometrów najszybciej pokonał Wojciech Sykała. Nowy Mistrz Polski wykręcił czas 30:17. Srebro zawisło na piersi Andrzeja Marciniaka, który stracił do Mistrza 17 sekund. Brąz zdobył Rafał Jeziorki, tracąc 20 sekund.

Warto zaznaczyć, że Wojtek w zeszłym roku także zdobył krajowy czempionat, tyle że w kategorii junior młodszy. W zeszłym roku w Międzyrzeczu wygrał  Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży również w jeździe na czas.

Wśród pań nową Mistrzynią Polski została Karolina Jurczak (UKS Jedynka Kórnik). Dystans 15 kilometrów przemierzyła w 20:53. Srebrny medal dla Katarzyny Wilkos (FML Poltino Azalia Brzóza K.), brąz zdobyła Katarzyna Niewidoma (WLKS Krakus BBC Czaja).

W niedzielę (19.06) odbędą się wyścigi ze startu wspólnego. Juniorki muszą pokonać 7 okrążeń po 11 kilometrów (77 km), zaś juniorzy 12, co da dystans 132 kilometrów.

Pełne wyniki > tutaj

Poprzedni artykułMWG: Marek Rutkiewicz wygrywa etap. Tomasz Marczyński nowym liderem.