Kolarz ekipy KTK Kalisz, Mateusz Nowak został nowym Mistrzem Polski Juniorów w jeździe indywidualnej na czas.

Mistrzostwa rozegrane zostały na trasie Golczewo-Wysoka Kamieńska-Golczewo o długości 20 kilometrów. Najszybciej ten dystans pokonał Mateusz Nowak, który pokonał o 11 sekund Marka Kulasa (Flota Gdynia), a o 20 sekund Tomasza Heitzmana (KTK Kalisz).

Mistrzynią Polski została Karolina Karasiewicz (Centrum Społem Łódź), srebro przypadło Małgorzacie Piotrowskiej (Ogniwo Boxmet Dzierżoniów), a brąz Darii Fabiszak (Kross Ziemia Darłowska).

W niedzielę odbędzie się wyścig ze startu wspólnego, młodzi kolarze będą musieli przemierzyć dystans 135 kilometrów.

Wyniki w kategorii: JUNIORZY

Dystans wyścigu: 21.6 km

Trasa: Golczewo – Wysoka Kamieńska – Golczewo

MISTRZ POLSKI na rok 2010

1. NOWAK Mateusz KTK KALISZ 0h 28′ 43″

1. WICEMISTRZ POLSKI na rok 2010

2. KULAS Marek WKS FLOTA Gdynia 0h 28′ 57″

2. WICEMISTRZ POLSKI na rok 2010

3. HEITZMAN Tomasz KTK KALISZ 0h 29′ 06″

4. HORYZA Daniel UKS JEDYNKA LIMARO Kórnik 0h 29′ 12″

5. HABA Grzegorz POGOŃ MOSTOSTAL Puławy 0h 29′ 16″

6. WARCHOŁ Bartosz LKS BASZTA Golczewo 0h 29′ 21″

7. FOLTYN Jakub LUKS PSZCZYNA 0h 29′ 37″

8. KOTYŁA Damian ULKS PAJĘCZNO 0h 29′ 45″

9. TREPKOWSKI Mateusz ALKS STAL – SIÓDEMKA Grudziądz 0h 29′ 46″

10. MARCINIAK Andrzej GKS TARNOVIA 0h 29′ 48″

11. ZAJĄC Bartosz LKKS GÓRNIK Wałbrzych Z.S. SB 0h 29′ 49″

12. CZERKIES Michał WKS FLOTA Gdynia 0h 29′ 56″

13. JASIŃSKI Łukasz TKK PACIFIC SMS Toruń 0h 29′ 59″

14. OBORSKI Dominik LKS BASZTA Golczewo 0h 30′ 04″

15. KADRZYŃSKI Michał LKS BASZTA Golczewo 0h 30′ 05″

16. KISTOWSKI Kacper GKS TARNOVIA 0h 30′ 05″

17. OWSIAN Arkadiusz TKK PACIFIC SMS Toruń 0h 30′ 06″

18. WOJCIECHOWSKI Piotr KTK KALISZ 0h 30′ 07″

19. MAJOREK Adam LKS OGNIWO BOXMET Dzierżoniów 0h 30′ 13″

20. MIKULICZ Mateusz ALKS STAL – SIÓDEMKA Grudziądz 0h 30′ 18″

21. BURCHACKI Kacper UKS JEDYNKA LIMARO Kórnik 0h 30′ 27″

22. JEZIORSKI Rafał ALKS STAL – SIÓDEMKA Grudziądz 0h 30′ 28″

23. FRANCZAK Wojciech LKS BASZTA Golczewo 0h 30′ 29″

24. LASOTA Damian LKKS GÓRNIK Wałbrzych Z.S. SB 0h 30′ 30″

25. ZATORSKI Konrad KS SPOŁEM Łódź 0h 30′ 30″

26. MAREK Przemysław POGOŃ POL19920413 MOSTOSTAL Puławy 0h 30′ 32″

27. PAWLACZYK Andrzej KTK KALISZ 0h 30′ 33″

28. KUBIAK Marcin LKS BASZTA Golczewo 0h 30′ 33″

29. PANASIUK Mariusz LKS OGNIWO BOXMET Dzierżoniów 0h 30′ 36″

30. KISTER Paweł POGOŃ MOSTOSTAL Puławy 0h 30′ 41″

31. NOWATKOWSKI Dawid TKK PACIFIC SMS Toruń 0h 30′ 43″

32. SKRZESZEWSKI Paweł LUKK POTORSCY – TSB 0h 30′ 47″

33. KULPA Tomasz LKS GRODZISZCZANKA Grodzisko D. 0h 30′ 51″

34. MICHCIŃSKI Michał ALKS STAL – SIÓDEMKA Grudziądz 0h 30′ 57″

35. PILIS Bartosz MGLKS BŁĘKITNI Koziegłowy 0h 31′ 00″

36. SOWA Paweł KS AGROS Zamość 0h 31′ 01″

37. BASZCZIJ Michał UKK JELCZ Laskowice 0h 31′ 02″

38. MAKUCH Tomasz LSKK LITYŃSKI Bełchatów 0h 31′ 02″

39. PACAN Patryk SLAVIA Ruda Śląska 0h 31′ 02″

40. JANKOWSKI Mateusz Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 0h 31′ 11″

41. JANICKI Krzysztof LKS BASZTA Golczewo 0h 31′ 12″

42. SAMOL Paweł Grupa Kolarska GLIWICE 0h 31′ 22″

43. NOWACKI Łukasz MGLKS BŁĘKITNI Koziegłowy 0h 31′ 25″

44. MATUSZCZYK Adam LSKK LITYŃSKI Bełchatów 0h 31′ 34″

45. CHUDZIK Andrzej LUKS TRÓJKA Piaseczno 0h 31′ 40″

46. MODZELEWSKI Artur LKK STYROPOL WARMIA Biskupiec 0h 31′ 41″

47. DROBISZ Seweryn SLAVIA Ruda Śląska 0h 32′ 10″

Wyniki w kategorii: JUNIORKI

Dystans wyścigu: 16.0 km

Trasa: Golczewo – Wysoka Kamieńska – Golczewo

MISTRZ POLSKI na rok 2010

1. KARASIEWICZ Karolina KS SPOŁEM Łódź 0h 23′ 38″

1. WICEMISTRZ POLSKI na rok 2010

2. PIOTROWSKA Małgorzata LKS OGNIWO BOXMET Dzierżoniów 0h 23′ 46″

2. WICEMISTRZ POLSKI na rok 2010

3. FABISZAK Daria KK KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA 0h 23′ 57″

4. WILKOS Katarzyna EML POLTINO AZALIA Brzóza Królewska 0h 24′ 01″

5. URBAŚ Kinga KK TRAMWAJARZ Łódź 0h 24′ 15″

6. MORYTKO Natalia GKK OPTY-MAZOWSZE Grodzisk Maz. 0h 24′ 18″

7. MAZUR Justyna KK KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA 0h 24′ 29″ .62

8. KARDAS Aleksandra ALKS STAL – SIÓDEMKA Grudziądz 0h 24′ 33″

9. NAPIERALSKA Sabina KK KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA 0h 24′ 56″

10. NOWAK Natalia Grupa Kolarska GLIWICE 0h 25′ 00″

11. KOPIŃSKA Monika LKK STYROPOL WARMIA Biskupiec 0h 25′ 29″

12. TUROBOŚ Marta LKK LUKS Sławno 0h 25′ 35″

13. KOHLBRENNER Sabina UKS GIMNAZJUM Imielin 0h 25′ 37″

14. PLICHTA Anna UKS SOKÓŁ Kęty 0h 25′ 40″

15. WIZA Patrycja UKS JEDYNKA LIMARO Kórnik 0h 25′ 41″

16. PARZOWKA Kinga CzKKS TADPOL Kolejarz Częstochowa 0h 26′ 02″

17. SĘDEK Klaudia LUK KOLARSKI Ełk 0h 26′ 05″

18. KWIECIŃSKA Justyna LKKS GÓRNIK Wałbrzych Z.S. SB 0h 26′ 20″

19. KOMOŚ Alicja KK KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA 0h 26′ 30″

20. POTRZEBOWSKA Natalia KS SPOŁEM Łódź 0h 26′ 34″

21. PAWŁOWSKA Anna KS ŚLĘŻA ATOM FELT Sobótka 0h 26′ 40″

22. KRUPA Magdalena KS ELEKTRO-BUD BOGO Szczecin 0h 27′ 01″

23. MACHOŚ Adrianna Grupa Kolarska GLIWICE 0h 27′ 12″

24. KIRPSZA Katarzyna KS SOKÓŁ Sokółka 0h 27′ 16″

25. MIZAK Patrycja UKK PIĄTKA Polkowice 0h 28′ 06″

26. BYCKA Aleksandra POL19931230 LUKS BIZON Bieganów 0h 28′ 15″

27. KŁOSOWSKA Izabela UKS WYGODA Białystok 0h 28′ 18″

28. ZALEWSKA Małgorzata LUK KOLARSKI Ełk 0h 28′ 34″

Foto: Wojciech Basałygo

Kategoria: JUNIORZY

Dystans wyścigu: 21.6 km
Trasa: Golczewo – Wysoka Kamieńska – Golczewo

MISTRZ POLSKI na rok 2010
1. NOWAK Mateusz KTK KALISZ 0h 28′ 43″

1. WICEMISTRZ POLSKI na rok 2010
2. KULAS Marek WKS FLOTA Gdynia 0h 28′ 57″

2. WICEMISTRZ POLSKI na rok 2010
3. HEITZMAN Tomasz KTK KALISZ 0h 29′ 06″

4. HORYZA Daniel UKS JEDYNKA LIMARO Kórnik 0h 29′ 12″
5. HABA Grzegorz POGOŃ MOSTOSTAL Puławy 0h 29′ 16″
6. WARCHOŁ Bartosz LKS BASZTA Golczewo 0h 29′ 21″
7. FOLTYN Jakub LUKS PSZCZYNA 0h 29′ 37″
8. KOTYŁA Damian ULKS PAJĘCZNO 0h 29′ 45″
9. TREPKOWSKI Mateusz ALKS STAL – SIÓDEMKA Grudziądz 0h 29′ 46″
10. MARCINIAK Andrzej GKS TARNOVIA 0h 29′ 48″
11. ZAJĄC Bartosz LKKS GÓRNIK Wałbrzych Z.S. SB 0h 29′ 49″
12. CZERKIES Michał WKS FLOTA Gdynia 0h 29′ 56″
13. JASIŃSKI Łukasz TKK PACIFIC SMS Toruń 0h 29′ 59″
14. OBORSKI Dominik LKS BASZTA Golczewo 0h 30′ 04″
15. KADRZYŃSKI Michał LKS BASZTA Golczewo 0h 30′ 05″
16. KISTOWSKI Kacper GKS TARNOVIA 0h 30′ 05″
17. OWSIAN Arkadiusz TKK PACIFIC SMS Toruń 0h 30′ 06″
18. WOJCIECHOWSKI Piotr KTK KALISZ 0h 30′ 07″
19. MAJOREK Adam LKS OGNIWO BOXMET Dzierżoniów 0h 30′ 13″
20. MIKULICZ Mateusz ALKS STAL – SIÓDEMKA Grudziądz 0h 30′ 18″
21. BURCHACKI Kacper UKS JEDYNKA LIMARO Kórnik 0h 30′ 27″
22. JEZIORSKI Rafał ALKS STAL – SIÓDEMKA Grudziądz 0h 30′ 28″
23. FRANCZAK Wojciech LKS BASZTA Golczewo 0h 30′ 29″
24. LASOTA Damian LKKS GÓRNIK Wałbrzych Z.S. SB 0h 30′ 30″
25. ZATORSKI Konrad KS SPOŁEM Łódź 0h 30′ 30″
26. MAREK Przemysław POGOŃ POL19920413 MOSTOSTAL Puławy 0h 30′ 32″
27. PAWLACZYK Andrzej KTK KALISZ 0h 30′ 33″
28. KUBIAK Marcin LKS BASZTA Golczewo 0h 30′ 33″
29. PANASIUK Mariusz LKS OGNIWO BOXMET Dzierżoniów 0h 30′ 36″
30. KISTER Paweł POGOŃ MOSTOSTAL Puławy 0h 30′ 41″
31. NOWATKOWSKI Dawid TKK PACIFIC SMS Toruń 0h 30′ 43″
32. SKRZESZEWSKI Paweł LUKK POTORSCY – TSB 0h 30′ 47″
33. KULPA Tomasz LKS GRODZISZCZANKA Grodzisko D. 0h 30′ 51″
34. MICHCIŃSKI Michał ALKS STAL – SIÓDEMKA Grudziądz 0h 30′ 57″
35. PILIS Bartosz MGLKS BŁĘKITNI Koziegłowy 0h 31′ 00″
36. SOWA Paweł KS AGROS Zamość 0h 31′ 01″
37. BASZCZIJ Michał UKK JELCZ Laskowice 0h 31′ 02″
38. MAKUCH Tomasz LSKK LITYŃSKI Bełchatów 0h 31′ 02″
39. PACAN Patryk SLAVIA Ruda Śląska 0h 31′ 02″
40. JANKOWSKI Mateusz Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 0h 31′ 11″
41. JANICKI Krzysztof LKS BASZTA Golczewo 0h 31′ 12″
42. SAMOL Paweł Grupa Kolarska GLIWICE 0h 31′ 22″
43. NOWACKI Łukasz MGLKS BŁĘKITNI Koziegłowy 0h 31′ 25″
44. MATUSZCZYK Adam LSKK LITYŃSKI Bełchatów 0h 31′ 34″
45. CHUDZIK Andrzej LUKS TRÓJKA Piaseczno 0h 31′ 40″
46. MODZELEWSKI Artur LKK STYROPOL WARMIA Biskupiec 0h 31′ 41″
47. DROBISZ Seweryn SLAVIA Ruda Śląska 0h 32′ 10″