Zwycięzca 2. etapu wyścigu Lidice 2011 został sprinter ekipy CCC Polsat Polkowice, Tomasz Smoleń. Na mecie  w Lidicach pokonał w towarzysza wspólnej  ucieczki, zawodnika Dukli Praga, Martina Haceckiego.

Podczas drugiego etapu wyścigu, który był rozgrywany na rundach ulicami Lidic, kolarze pokonali trasę długości 120 kilometrów złożoną z 40, trzykilometrowych rund. Od samego startu w peletonie było bardzo wysokie tempo jazdy narzucone m.in. przez ekipy CCC Polsat Polkowice i Dukla Praga. Mimo bardzo wysokiego tempa z peletonu udało się odskoczyć Tomaszowi Smoleniowi, któremu dotrzymał jedynie koła  czeski kolarz z Dukli Praga, Martin Hacecky.  Z rundy na rundę dwójka uciekających kolarzy zdobywała sukcesywnie cenne sekundy przewagi która w pewnym momencie wyścigu wynosiła prawie 1,5 minuty. Dopiero przed samym końcem wyścigu peleton nieco mocniej przyspieszył ale mimo to dwójka uciekinierów samotnie dojechała do mety uzyskując 30 sekundową przewagę nad peletonem.

Tuż przed kreska zaatakował Tomasz Smoleń i z 3 sek. przewagą, jako pierwszy przejechał linie mety.  Po 33 sekundach peleton przyprowadził  inny zawodnik Dukli Praga, Jiri Hochmann, a za nim finiszował Łukasz Bodnar.

Przyjeżdżając na metę na wysokim czwartym miejscu, Łukasz Bodnar nadal pozostaje liderem wyścigu, z 9 sekundowa przewaga na zawodnikiem Dukli Praga, Jirim Hochmannem.