Nikita Novikov (Itera-Katusha), przypieczętował swoją wygraną w wyścigu dookoła Słowacji, wykręcając najlepszy czas, na kończącej imprezę, czasówce. Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team), ostatecznie uplasował się na 10. pozycji.

Novikov po tym sukcesie, jest o krok od podpisania kontraktu z proturowym zespołem Katushy. „Do wyścigu, przygotowywaliśmy się na obozie wysokogórskim w Armenii. Nie spodziewałem się, że założę żółtą koszulkę już na drugim etapie, ale z pomocą kolegów, udało się ją dowieźć do końca”, powiedział na mecie szczęśliwy 22-latek.

Nie jest to pierwszy sukces Rosjanina. Jest on aktualnym mistrzem Rosji orlików w jeździe na czas, a na torowych Mistrzostwach Świata Juniorów w 2007. r, zdobył brąz w wyścigu punktowym. Dziś za generalkę zgarnął 3000 €, a także 40 punktów do rankingu UCI Europe Tour.

Na sobotnim etapie najlepiej z Polaków pojechał Konrad Czajkowski (Bank BGŻ Team). „Czaja” był 19., a jego klubowy kolega, Paweł Cieślik w klasyfikacji generalnej dojechał na 10. miejscu, wygrywając jeden z etapów.

Poprzedni artykułCdD: Rodriguez najlepszy na Collet d’Allevard. Paterski 25.
Następny artykułCancellara demoluje rywali w prologu Tour de Suisse. Bodnar 26.