11 czerwca rozpoczyna się wyścig Dookoła Szwajcarii, który zaliczany jest do grona największych wyścigów na świecie – World Tour. Na starcie zobaczymy trójkę Polaków: Jarosława Marycza (Saxo Bank – Sungard), Bartosza Huzarskiego (Team NetApp) i Macieja Bodnara (Liquigas – Cannondale). Całą trójkę najprawdopodobniej już za niespełna dwa miesiące zobaczymy w 68. edycji Tour de Pologne UCI World Tour.

Jarosław Marycz niemal w ostatniej chwili wskoczył do składu ekipy SaxoBank – Sungard na Tour de Suisse. Jak sam zapowiada, liczy na dobry występ zespołu, ale co do swojej formy nie jest pewien. – Szczerze mówiąc, to że jadę Szwajcarię dowiedziałem się kilka dni temu. Jedziemy w dobrym składzie i zobaczymy co będzie. Jeśli chodzi o program na drugą część sezonu, to właśnie się on tworzy. Pod koniec miesiąca powinienem wiedzieć coś więcej i wtedy będę pewność w jakim kierunku pójdą przygotowania do Tour de Pologne.

W ubiegłym roku Marycz debiutował w Tour de Pologne i okazał się z dobrej strony już na pierwszym etapie. Na Placu Trzech Krzyży w Warszawie finiszował na piątym miejscu. – Mam nadzieję, że znajdę się w składzie zespołu na Tour de Pologne. Jeśli tak się stanie z pewnością będę chciał się ponownie pokazać polskim kibicom z jak najlepszej strony – zapowiedział Jarek Marycz.

Źródło: Lang Team

Foto: Robert Słupik

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments