20-letni Francuz Arnaud Demare, wygrał 1. etap wyścigu Ville de Saguenay, zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów Młodzieżowców. Drugie miejsce dla Włocha Sonny`ego Colbrelliego, trzeci był Kanadyjczyk Hugo Houle.

Młodzi kolarze rywalizowali dziś na 140 kilometrowej, pofałdowanej trasie, przez co zawodnicy byli skorzy do ataków. „Wyścig był ciężki do kontroli przez cały dzień, jednak udało nam się doprowadzić do finiszu i w odpowiednim momencie, podjąć odpowiednie działania. To dobrze wróży na resztę wyścigu”, opowiada wchodząca gwiazda francuskiego sprintu.

Kolarz ekipy CC Nogent Sur Oise, najlepszej francuskiej amatorskiej drużyny pokonał ubiegłorocznego stażystę ekipy Colnago CSF-Inox, Colbrelliego oraz kolarza Prokontynentalnej ekipy Team SpiderTech powered by C10, Houla.

Reprezentacja Polski, do Kanady nie pojechała.

Poprzedni artykułLinus Gerdemann wygrywa etap i zostaje nowym liderem Tour de Luxemburg.
Następny artykułMichał Gołaś: „Ślubne Giro”