Bradley Wiggins (Team Sky) o 33 sekundy pokonał Fabiana Cancellarę (Leopard Trek) na czwartym etapie Bayern-Rundfahrt. Jarosław Marycz (Saxo Bank) zajął 8 pozycję, a Łukasz Bodnar (CCC Polsat) 14.

Czwarty etap niemieckiej etapówki to 26 kilometrowa indywidualna jazda na czas. Najszybciej ten dystans pokonał Wiggins, który „dołożył” 33 sekundy Mistrzowi Świata w tej specjalności Cancellarze, 46 sekund za Brytyjczykiem zameldował się Edvald Boasson Hagen (Team Sky).

Bardzo ładnie pojechał Jarosław Marycz, który wykręcił ósmy czas, tracąc do zwycięzcy 1:24, czternasty Bodnar stracił 1:39.

Pozostali Polacy jadący w CCC Polsat daleko.

W generalce prowadzi Geraint Thomas (Team Sky), drugi jest Nick Sörensen (Saxo Bank Sungard), a trzeci Michael Albasini (HTC-Highroad). Najlepszy z Polaków, Marycz jest 16. Łukasz Bodnar zajmuje 21 pozycję.

Wyniki 4 etapu:

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:30:08
2 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 0:00:33
3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:46
4 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:00:51
5 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:01:04
6 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:01:18
7 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:01:20
8 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:01:24
9 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad 0:01:28
10 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad 0:01:34
11 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
12 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:01:36
13 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
14 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:01:39
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
16 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:01:44
17 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad 0:01:47
18 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
19 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 0:01:48
20 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale 0:01:51
21 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 0:01:52
22 Marcus Fothen (Ger) Team NSP 0:01:55
23 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:00
24 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad 0:02:04
25 Daryl Impey (RSA) Team Netapp 0:02:05
26 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard
27 Dirk Müller (Ger) Nutrixxion Sparkasse
28 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad 0:02:13
29 Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano 0:02:15
30 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano 0:02:19
31 Björn Schröder (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:02:20
32 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:21
33 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo 0:02:25
34 Markus Eichler (Ger) Team NSP 0:02:27
35 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:29
36 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
37 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo
38 Sergej Fuchs (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:02:36
39 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
40 Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:02:40
41 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice 0:02:41
42 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale
43 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:02:42
44 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano 0:02:45
45 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:46
46 Nils Plötner (Ger) Team Heizomat
47 Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:02:51
48 Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano 0:02:52
49 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD
50 David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard 0:02:54
51 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:02:55
52 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:56
53 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:02:57
54 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
55 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:58
56 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:03:00
57 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:03:01
58 Robert Wagner (Ger) Leopard Trek
59 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:03:02
60 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:06
61 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
62 Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:09
63 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:03:11
64 Michaël Baer (Swi) Team Netapp 0:03:12
65 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
66 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:13
67 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 0:03:15
68 Andrey Kashechkin (Kaz) Lampre – ISD 0:03:19
69 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:03:20
70 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:03:23
71 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:03:24
72 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:03:28
73 Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:03:29
74 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek 0:03:32
75 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ 0:03:35
76 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano 0:03:36
77 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:03:37
78 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek 0:03:44
79 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland 0:03:45
80 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:47
81 Alfredo Balloni (Ita) Lampre – ISD 0:03:49
82 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:03:51
83 Eric Baumann (Ger) Team Netapp 0:03:53
84 Jacob Fiedler (Ger) Team NSP 0:03:54
85 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp 0:03:55
86 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:03:59
87 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:04:03
88 Philipp Ries (Ger) Team Heizomat
89 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:04:07
90 Michael Schweizer (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:04:08
91 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
92 Marcel Meisen (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:04:13
93 Lucas Schädlich (Ger) Team NSP 0:04:15
94 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:04:16
95 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano 0:04:17
96 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad 0:04:18
97 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp 0:04:26
98 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Sparkasse
99 René Obst (Ger) Team NSP 0:04:28
100 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:29
101 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:04:30
102 Julian Hellmann (Ger) Team Heizomat 0:04:32
103 Alexander Krieger (Ger) Team Heizomat 0:04:44
104 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ 0:04:47
105 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:04:57
106 Patrick Bercz (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
107 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp 0:05:06
108 Timo Thömel (Ger) Team NSP 0:05:09
109 Christian Mager (Ger) Team Heizomat 0:05:10
110 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:05:16
111 André Schulze (Ger) CCC Polsat Polkowice 0:05:24
112 Steffen Radochla (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:05:25
113 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:05:30
114 Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp
115 Jannick Geisler (Ger) Team Heizomat 0:05:33
116 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland 0:05:36

Klasyfikacja generalna po 4 etapie:

1 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 15:29:36
2 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:00:19
3 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad 0:00:23
4 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:23
5 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo 0:01:26
6 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano 0:01:46
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:01:47
8 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ 0:01:53
9 Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:11
10 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 0:03:25
11 Dirk Müller (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:03:37
12 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:04:20
13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:04:52
14 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 0:04:53
15 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:05:11
16 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:05:41
17 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 0:05:54
18 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:55
19 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:05:56
20 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
21 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:05:59
22 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 0:06:08
23 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 0:06:12
24 Marcus Fothen (Ger) Team NSP 0:06:15
25 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad 0:06:23
26 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad 0:06:24
27 Daryl Impey (RSA) Team Netapp 0:06:25
28 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard
29 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano 0:06:39
30 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:06:45
31 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:49
32 Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:07:00
33 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice 0:07:01
34 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale
35 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:06
36 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:07:15
37 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:07:16
38 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:07:19
39 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:07:22
40 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:26
41 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:07:28
42 Andrey Kashechkin (Kaz) Lampre – ISD 0:07:39
43 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:07:48
44 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:07:57
45 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek 0:08:02
46 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:06
47 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:08:11
48 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:28
49 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano 0:08:37
50 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:49
51 David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard 0:09:48
52 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp 0:11:10
53 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:13:11
54 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:13:42
55 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
56 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:51
57 Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano 0:14:00
58 Björn Schröder (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:14:15
59 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:14:20
60 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 0:14:27
61 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:14:43
62 Nils Plötner (Ger) Team Heizomat 0:14:47
63 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:14:52
64 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:15:02
65 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:15:03
66 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
67 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:15:04
68 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:15:11
69 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:15:14
70 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:15:19
71 Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:15:20
72 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ 0:15:26
73 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano 0:15:27
74 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland 0:15:36
75 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp 0:15:46
76 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:15:50
77 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:15:54
78 Philipp Ries (Ger) Team Heizomat 0:15:58
79 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard 0:16:01
80 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:16:08
81 Julian Hellmann (Ger) Team Heizomat 0:16:23
82 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ 0:16:38
83 Alexander Krieger (Ger) Team Heizomat 0:16:39
84 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:16:48
85 Sergej Fuchs (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:17:01
86 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp 0:17:04
87 Christian Mager (Ger) Team Heizomat 0:17:05
88 André Schulze (Ger) CCC Polsat Polkowice 0:17:09
89 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:17:25
90 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:17:32
91 Eric Baumann (Ger) Team Netapp 0:17:46
92 Markus Eichler (Ger) Team NSP 0:18:08
93 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad 0:18:11
94 Robert Wagner (Ger) Leopard Trek 0:19:53
95 Lucas Schädlich (Ger) Team NSP 0:19:58
96 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:20:18
97 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek 0:20:20
98 Patrick Bercz (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:20:40
99 Timo Thömel (Ger) Team NSP 0:20:52
100 Steffen Radochla (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:21:08
101 Marcel Meisen (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
102 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland 0:21:19
103 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad 0:21:45
104 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:22:09
105 Michaël Baer (Swi) Team Netapp 0:22:45
106 Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano 0:24:28
107 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:24:33
108 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad 0:24:35
109 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:24:59
110 Jacob Fiedler (Ger) Team NSP 0:25:45
111 Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp 0:29:04
112 Michael Schweizer (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:29:25
113 René Obst (Ger) Team NSP 0:29:59
114 Alfredo Balloni (Ita) Lampre – ISD 0:31:48
115 Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:36:48
116 Jannick Geisler (Ger) Team Heizomat 0:39:30
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments