Jiri Hochmann (Dukla Praha) po finiszu z peletonu został triumfatorem 1 etapu Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Drugi Błażej Janiaczyk (CCC Polsat), a trzeci Eric Baumann (Team NetApp).

6. maja na starcie w Jaworze, do najdłuższego etapu Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich stanęło 17 ekip. Można powiedzieć że był  to „mały rekonesans tegorocznych Mistrzostw Polski”, ponieważ kilka kilometrów trasy przebiegało przez Złotoryję, gdzie w tym roku odbędzie się nasz krajowy czempionat. W mieście słynącym z wydobycia złota oraz bazaltu, rozegrana została lotna premia, która padła łupem Erica Baumanna (NetApp).

W połowie etapu na kolarzy czekały cztery premie górskiej 1. kategorii. Raz kolarze pokonali podjazd pod Kapelę, która na Dolnym Śląsku ma opinię „małego Mont Ventoux”, ponieważ podobnie jak na francuskiej górze, we znaki mocno daje się wiatr. To właśnie tutaj rozpoczęły się popisy Jarosława Dąbrowskiego (Kadra Polski MTB). Polak samotnie oderwał się od peletonu i pokonywał dalszą część trasy, gdzie aż trzy razy musiał pokonać premię górską Podgórki. Ten podjazd z kolei może nie był bardzo długi, jednak nachylenie w niektórych momentach sięga 20%.

Dla Dąbrowskiego nie było to trudnością, ponieważ były kolarz Amore & Vita wygrał wszystkie 4. górskie premie! I to on z dorobkiem 40. punktów znalazł się na czele klasyfikacji górskiej CCC.

Na płaskim odcinku, który prowadził już cały czas do mety w Legnicy, mocno pracowały ekipy sprinterów. Na czele widoczni byli kolarze CCC Polsat Polkowice, Team NetApp, Kadry Torowej/BDC Team oraz Team NSP. Dariusz Baranowski (BDC Team) pracował na czele peletonu jak za dawnych lat… Dąbrowski został schwytany.

W Legnicy gdzie zlokalizowana była meta, rządy w peletonie objęła drużyna Team NSP pracująca na Tino Thomela, który narozrabiał ostatnio w wyścigu dookoła Grecji. Jednak najszybszy był Jiri Hochmann, który pokonał naszego Błażeja Janiaczyka oraz Baumanna.

Czeski torowiec został nowym liderem i to on pojedzie w złotej koszulce KGHM. Najlepszym sprinterem, dzięki finiszom na premiach jest Baumann (zielona koszulka Pol-Miedź Trans), a białą koszulkę Banku BGŻ przywdzieje Konrad Tomasiak (Kadra Narodowa U-23).

Pełne wyniki 1 etapu i klasyfikacje > tutaj

Poprzedni artykułOstateczna lista startowa Giro d’Italia 2011
Następny artykułZapowiedź 1 etapu Giro d’Italia 2011
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments