W 2011 roku Eurosport po raz kolejny jest jedynym w Polsce nadawcą wyścigów kolarskich najwyższej rangi. Już w maju na antenie kanału kibice kolarstwa zobaczą wszystkie etapy Giro d’Italia – jednego z trzech największych tourów (obok Tour de France i Vuelty a Espana). W wyścigu wystartują najlepsi kolarze na świecie: Alberto Contador, Vincenzo Nibali, Michele Scarponi, Denis Mienszow, Mark Cavendish. Ze startu zrezygnował zwycięzca z ubiegłego roku Ivan Basso.

Trasa 94. czwartej edycji Wyścigu Dookoła Włoch należy do najtrudniejszych w historii. Kolarze będą mieli do pokonania 40 podjazdów, a 7 z 21 etapów kończyć się będzie wspinaczką. Po raz pierwszy od 21 lat zawodnicy zmierzą się z aktywnym wulkanem Etna, pod który przyjdzie im się wspinać dwukrotnie podczas 9 etapu. Będzie to wielkim wyzwaniem nie tylko ze względu na strome podjazdy, ale także panujące tu zmienne warunki atmosferyczne.

Tegoroczne zmagania kolarzy mają być częścią obchodów 150. rocznicy Zjednoczenia Włoch. Podczas trzytygodniowej rywalizacji wyścig odwiedzi 17 z 20 regionów tego kraju. Łącznie kolarze będą mieli do pokonania 3496 kilometrów. Niesamowite krajobrazy najpiękniejszych miejsc we Włoszech z pewnością uatrakcyjnią oglądanie kolarskiej rywalizacji.

Pod nieobecność triumfatora Giro d’Italia z 2006 i 2010 roku, Ivana Basso, jednym z głównych faworytów tegorocznej rywalizacji będzie Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale). Głównym rywalem Włocha wydaje się być Hiszpan Alberto Contador (Saxo Bank), który zwyciężył w Giro w 2008 roku. Forma trzykrotnego triumfatora Tour de France jest wielką niewiadomą z uwagi na problemy związane z aferą dopingową. Wiadomo jednak, że Hiszpan solidnie przygotowywał się do startu, trenując na najtrudniejszych trasach Giro w Alpach.

W tegorocznej edycji wyścigu wystartuje trzech Polaków: Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale), Przemysław Niemiec (Lampre-ISD) oraz Michał Gołaś (Vacansoleli).

Eurosport zaplanował łącznie 43 godziny relacji na żywo z tegorocznego Giro d’Italia. Najwyższy poziom komentarza zapewnią: Tomasz Jaroński, Adam Probosz i gościnnie Daniel Marszałek.

Dodatkowo dzięki usłudze Eurosport Player jej użytkownicy będą mogli obejrzeć rozszerzone relacje z Giro d’Italia uwzględniające również relacje ze startu każdego etapu. Relacje z każdego dnia wyścigu będzie można również obejrzeć powtórnie w archiwum usługi. Kibice kolarstwa mogą skorzystać z kodu promocyjnego KOLARSTWO2011 i wykupić dostęp do usługi na trzy miesiące z 30% zniżką. Dzięki temu obejrzą on-line nie tylko relacje z włoskich tras, ale również największą imprezę kolarską sezonu – lipcowy Tour de France.

Plan transmisji Giro d’Italia 2011 > tutaj