Mateusz Mikulicz (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz) prowadzi po pierwszym dniu w XIII Miedzynarodowym Wyścigu Kolarskim o Puchar Prezydenta Grudziądza (2.1 J) UCI.

Dzisiejszego dnia, juniorzy z Polski oraz kilku innych krajów europejskich mieli do pokonania dwa etapy. Rano, na młodych zawodników czekała 10 kilometrowa drużynowa czasówka.

Z trasą najszybciej uporała się ekipa gospodarzy, ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz która w składzie: Łukasz Klasiński, Michał Michciński, Rafał Jeziorski, Mateusz Mikulicz, Mateusz Trepkowski oraz Patryk Komisarek, dystans pokonała w 11 minut i 9 sekund. Druga ekipa RSC Cottbus straciła do Polaków 15 sekund. Trzeci na mecie zameldowali się Wielkopolanie, ekipa GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Po południu, 17 i 18-latkowie zmierzyli się z 90 kilometrowym odcinkiem w Łasinie. Po finiszu z peletonu, najszybszy okazał się reprezentant Czech – Ondrej Tkadlec. Drugie miejsce przypadło dla Kacpra Gronkiewicza (Reprezentacja Śląska), syna byłego Mistrza Polski  – Grzegorza. Trzeci był Rob Leemans, z belgijskiej ekipy Team Belgium Balen.

Dzięki porannej czasówce, liderem wyścigu jest Mikulicz. 18-latek wyprzedza swoich rówieśników oraz kolegów z ekipy: Jeziorskiego i Komisarka.

Pełne wyniki etapu 1 b > tutaj

Pełne wyniki etapu 1 a > tutaj

Andrzej

Foto: www.alksstal.org