Mateusz Mikulicz (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) odrobił straty na ostatnim etapie i został triumfatorem wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza (2.2 J UCI). Czwarty odcinek imprezy padł łupem jego klubowego kolegi, Patryka Komisarka.

Juniorzy, podczas finałowego odcinka imprezy do pokonania mieli dystans 109 kilometrów ze startem i metą w Grudziądzu. Na lotnych premiach widoczni byli: Aleh Ahiyevich (Białoruś), Eryk Latoń (KTK-Kalisz) oraz Tilegen Maidos (Kazachstan). Na ostatnim lotnym finiszu, pokazał się drugi w generalce Mikulicz, który do lidera Roba Leemansa tracił 3 sekundy. Polak dzięki bonifikacie na tej premii, zrównał się z Belgiem.

O losie całego wyścigu oraz etapu, miał zdecydować finisz z peletonu. Najszybszy ku uciesze lokalnej publiczności, okazał się Patryk Komisarek. Jednak równie ważną informacją dla Grudziądza było to, że drugi był Mateusz Mikulicz. 18-latek dzięki kolejnej bonifikacie, samotnie wyszedł na prowadzenie w wyścigu.

Drugi w generalce Leemans, przegrał wyścig o 6 sekund. Trzeci Michał Michciński, do zwycięzcy i klubowego kolegi stracił 16 sekund.

Pełne wyniki 4 etapu i końcowe klasyfikacje > tutaj

Poprzedni artykułDegenkolb wygrywa Finanzplatz Eschborn-Frankfurt. Widoczni kolarze CCC Polsat.
Następny artykułWyniki V Trzebnickiego Maratonu Rowerowego „Żądło Szerszenia”, Trzebnica, 30.04.2011