11 kwietnia w Hotelu Bukovina doszło do uroczystego podpisania umow na organizację startu i mety czwartego etapu 68. Tour de Pologne UCI Word Tour w Bukowinie Tatrzańskiej. Królewski etap odbędzie się 5 sierpnia i liczyć będzie 207,7 kilometra.

Umowę na organizację tego przedsięwzięcia podpisali Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska – Stanisław Łukaszczyk, Prezes Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego – Piotr Kuchta, Wiceprezes – Anna Galica oraz Członek Zarządu – Edward Kuchta. Ze strony Lang Team umowę podpisał Dyrektor Generalny wyścigu – Czesław Lang.

Etap ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej będzie najbardziej górzystym etapem tegorocznego wyścigu. Na ponad 200-kilometrowej trasie znalazły się takie podjazdy jak: Ząb, Gliczarów Górny, Bustryk czy finałowy podjazd do Term Bukowina Tatrzańska, który zostanie pokonany czterokrotnie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ponownie będziemy gościć najlepszych kolarzy na świecie. W tym roku zorganizujemy start i metę etapu co jest dla nas wielkim wyróżnieniem. W ostatnim czasie oddany został do użytku bardzo nowoczesny Hotel Bukowina, w którym pomieścić możemy 2000 gości. To pozwala nam zorganizować tak duże przedsięwzięcie logistyczne, jakim jest etap Tour de Pologne. Liczę również na to, że tworzony  wspólnie z Lang Teamem wyścig Tour de Pologne Amatorów zgromadzi w Bukowinie Tatrzańskiej ponad 1000 osób. Mam nadzieję, że nasza współpraca z Czesławem Langiem będzie długotrwała i obfitująca w obopólne korzyści – powiedział Piotr Kuchta.

Także 11 kwietnia w Urzędzie Miasta Katowice odbyło się uroczyste podpisanie umowy na organizację mety trzeciego etapu 68. Tour de Pologne UCI Word Tour. Podpisy złożyli Prezydent Miasta Katowice – Piotr Uszok i Dyrektor Generalny wyścigu – Czesław Lang.

Trzeci etap 68. Tour de Pologne UCI World Tour prowadzić będzie z Będzina do Katowic, a jego długość to 135,7 kilometrów. Zawodnicy pokonają w Katowicach osiem rund po 11,2 kilometra, dzięki temu kibice będą mieli możliwość po wielokroć zobaczyć najlepszych kolarzy na świecie, którzy wystartują w naszym narodowym tourze.

Przed rokiem w Katowicach najlepszy okazał się Białorusin Jewhen Hutarowicz z francuskiego zespołu FDJ. Pokonał on na finiszu z peletonu Argentyńczyka Lucasa Sebastiana Haedo z Team Saxo Bank i Australijczyka Allana Davisa z Astany. Również w tym roku zapowiadają się wielkie emocje i walka pomiędzy harcownikami a grupami, które będą chciały doprowadzić do finiszu z całego peletonu.

Trzeci etap wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour zostanie rozegrany 2 sierpnia.

Źródło: Lang Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments