Daniele Bennati (Leopard Trek) pokonując Samuela Dumoulin (Cofidis) oraz Nacera Bouhanni (FDJ) został zwycięzcą 1 etapu francuskiej etapówki.

W trakcie etapu swojej szansy próbowali Thierry Hupond (Skil-Shimano) i Rubio Chavez (Kolumbia-es-Passion), jednak ich ucieczka została doścignięta przez rozpędzony peleton kilka kilometrów przed metą.

Ostatecznie po finiszu z peletonu zwyciężył Bennati, który na mecie powiedział: “To zwycięstwo sprawiło mi wielką ulgę, od początku sezonu zajmowałem miejsca od drugiego do piątego, w końcu udało się wygrać. Mam nadzieję, że jest to pierwsze z długiej serii zwycięstw”.

W wyścigu nie jedzie żaden Polak.

Wyniki 1 etapu:

1 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek 4:50:56
2 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
4 Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
5 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis
6 Kevin Lacombe (Can) Team Spidertech Powered By C10
7 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
8 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
9 Matej Gnezda (Slo) Adria Mobil
10 Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93
11 Blaz Jarc (Slo) Adria Mobil
12 Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis
13 Grégory Habeaux (Bel) Veranda’s Willems – Accent
14 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
15 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano
16 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
17 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo
18 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
19 Blaz Furdi (Slo) Adria Mobil
20 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
21 Anthony Roux (Fra) FDJ
22 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
23 Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale
24 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
25 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano
26 Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
27 Staf Scheirlinckx (Bel) Veranda’s Willems – Accent
28 Marco Haller (Aut) Adria Mobil
29 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
30 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
31 Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil
32 Nicolas Bazin (Fra) Big Mat – Auber 93
33 Anthony Geslin (Fra) FDJ
34 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
35 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
36 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo
37 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
38 Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek
39 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10
40 Ronan Racault (Fra) Big Mat – Auber 93
41 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek
42 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller
43 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10
44 Francois Parisien (Can) Team Spidertech Powered By C10
45 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
46 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
47 David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo
48 Mitja Mahoric (Slo) Adria Mobil
49 Sylvain Calzati (Fra) Bretagne – Schuller
50 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10
51 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
52 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis
53 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
54 Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
55 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis
56 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano
57 Salazar Hugo Sebastian (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
58 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
59 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
60 Romain Bacon (Fra) Big Mat – Auber 93
61 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
62 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis
63 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
64 Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo
65 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
66 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne – Schuller
67 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
68 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
69 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun
70 Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano
71 Kevin Van Melsen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
72 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
73 Thomas Degand (Bel) Veranda’s Willems – Accent
74 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
75 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
76 Gaël Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
77 Arnaud Gerard (Fra) FDJ
78 Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi Aventis
79 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
80 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
81 Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93
82 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
83 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent
84 Johan Chaves Rubio (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
85 Flavien Dassonville (Fra) Big Mat – Auber 93
86 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10
87 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
88 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
89 Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller
90 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek
91 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ
92 Sébastien Joly (Fra) Saur – Sojasun
93 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano
94 Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek 0:01:18
95 William Clarke (Aus) Leopard Trek
96 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:02:00
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments