Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), otworzył kolarski sezon w Polsce wygrywając kryterium Boxmet Dzierżoniów 2011 – Memoriał Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, Zdzisława Szepke. Wśród Pań, triumfowała Paulina Brzeźna (Atom Boxmet Dzierzoniow).

Rano nad dolnośląskim Dzierżoniowem wisiały chmury, które przyniosły przelotne opady deszczu oraz mżawkę. Szczególnie dało się to we znaki młodszym kategorią wiekowym, w których dochodziło do groźnych wypadków. Szczególnie na zakręcie przy ulicy Pocztowej, która mocno prowadzi w dół.

W trakcie wyścigu Juniorów, który padł łupem Arkadiusza Owsiana (TKK Pacyfic Toruń) zaczęło wychodzić słońce. 17 i 18 latkowie mięli do pokonania 20 rund po 1500m, co łącznie dawało dystans 30 km. Drugie miejsce dla Wojciecha Sykały (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne), trzecie dla Piotra Jaromina (Luks Pszczyna).

W słonecznych już warunkach podczas wyścigu kobiet, który rozgrywany był w formie Open czyli Juniorki, U-23 i Elita triumfowała faworytka gospodarzy, urodzona w pobliskiej Olesznej – Paulina Brzeźna, która od tego roku ściga się dla drużyny Atom Boxmet Dzierżoniów. 8-kolarka wyścigu ze startu wspólnego na IO w Pekinie pokonała Litwinki Agne Silinyte oraz Rutę Zemaityte (obie DSK Fortuna).

Zawody kończył wyścig Elity, na którego starcie stanęło aż 110 kolarzy ! W dużej mierze byli to młodzieżowcy, więc cieszy fakt, że młodzi kolarze coraz częściej decydują się na ściganie, po przejściu z Juniora do Orlika. Triumfowali kolarze CCC Polsat Polkowice, którzy mają wyraźną przewagę nad pozostałymi zawodnikami z kraju, ale dwadzieścia startów od początku roku na pewno robi swoje.

Odjechał Łukasz Bodnar wraz z Niemcem Andre Schulze, w peletonie tempo nadawali kolarze BDC Team, dla których to pierwszy start w sezonie. Ostatecznie z peletonu najszybciej finiszował Błażej Janiaczyk (CCC Polsat).

Pełne wyniki we wszystkich kategoriach znajdziesz > tutaj

Foto: Robert Słupik

 

Poprzedni artykułPatrik Sınkewitz prowadzi własne śledztwo
Następny artykułSamuel Sanchez triumfuje w klasyku G.P. Miguel Indurain 2011
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments