Bartłomiej Matysiak„Boxmet Dzierżoniów 2014″ – Memoriał Dyrektora LO SMS Zdzisława Szepke Dzierżoniów jest pierwszym wyścigiem szosowym w sezonie 2014. Jest to także I Eliminacja Mistrzostw Polski Kryterium.

Kolarskie święto w Dzierżonowie jest wstępem do oficjalnego rozpoczęcia sezonu w Sobótce. Ścigać się tam będą wszyscy – od dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej po kategorię masters i cyklosport. Głównym punktem programu będzie wyścig elity, która będzie walczyć o punkty do Mistrzostw Polski Kryterium.

Zawody rozegrane zostaną na 1,5-kilometrowej rundzie, prowadzącej ulicami – Świdnicka (start/meta), Pocztową, Krasickiego, Nowowiejska, Kościuszki. Rywalizacja elity odbędzie się na zasadach wyścigu ulicznego na tzw. kreskę, czyli pierwszy zawodnik, który minie linię mety wygrywa, natomiast zdobyte punkty na poszczególnych okrążeniach zaliczane będą do klasyfikacji najbardziej aktywnego. Mężczyźni pokonają 45 kilometrów, a kobiety 22,5 (szczegóły punktacji oraz dystanse w regulaminie).

Przypomnijmy, że w rywalizacji elity w zeszłym roku pierwszych pięć miejsc zajęli kolarze CCC Polsat Polkowice! Wygrał Bartłomiej Matysiak. Jak będzie w tym roku, kto spróbuje z nimi powalczyć? Odpowiedź już 5 kwietnia w Dzierżoniowie.

Organizatorami wyścigu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, LKS „ATOM” Dzierżoniów i LO SMS Świdnica.

Regulamin > tutaj

Źródło: PZKol + własne

Poprzedni artykułVuelta Ciclista al Pais Vasco 2014, kat. WorldTour, 7-12.04.2014
Następny artykułAndre Greipel przeszedł operację
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments