W sobotę „Międzynarodowym Kryterium Kolarskim” w Dzierżoniowie i w niedzielę „Ślężańskim Mnichem” w Sobótce rozpocznie się sezon kolarski w Polsce. W obydwu wyścigach poza zawodowcami wystartują także „Mastersi”.

04.04.2009 – Dzierżoniów

Pierwszy z wyścigów – „Międzynarodowe Kryterium Kolarskie” zostanie tradycyjnie  rozegrane na rundach ulicami Dzierżoniowa a kolarze kategorii elita będą mieli do pokonania 30 rund po 1500 metrów. W tym roku wyjątkowo wyścig elity zostanie rozegrany na zasadach wyścigu ulicznego, a zwycięzcą zostanie kolarz który pierwszy przejedzie linię mety po pokonaniu całego dystansu.
W dzierżoniowskim kryterium obok wszystkich polskich ekip zawodowych wezmą  udział również przedstawiciele zagranicznych zespołów z Rosji, Ukrainy, Litwy czy Białorusi.

Regulamin wyścigu > tutaj

05.04.2009 – Sobótka

kks-sleza

XV Memoriał Romana Ręgorowicza od tego roku zwany „Ślężąńskim Mnichem” organizowany przez Kolarski Klub Sportowy „Ślężą” rozpocznie się od wyścigów w kategorii: masters, młodzik, junior mł. Około godziny 13:15 wystartują juniorzy oraz elita. Kolarze zawodowi do pokonania będą mieli 120 km na okrężnej trasie: Sobótka, Strzegomiany, Będkowice, Księgienice, Świątniki, Przezdrowice, Sobótka.

Podczas wyścigu rozegrane zostaną Premie Specjalne Olimpijczyków z Sobótki:

runda 3 – premia Zdzisława Wrony /Seul 88/
runda 5 – premia Mariana Turowskiego /Seul 88/
runda 7 – premia Sławomira Chrzanowskiego /Atlanta 96/
runda 9 – premia Pauliny Brzeźnej /Pekin 08/

Poza wszystkimi ekipami zawodowymi z Polski, udział w wyścigu potwierdził zawodnik rodem z Sobótki – Bartosz Huzarski (ISD), a także Paulina Brzeźna.

W dniu 11.04.09r. o godz. 18.30 w TVP3 Wrocław odbędzie się półtoragodzinna transmisja z wyścigu.

Regulamin wyścigu > tutaj

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów kolarstwa szosowego na obydwa wyścigi. Kategoria „Masters” znalazła swoje miejsce w obydwu imprezach!

Poprzedni artykułLombarda: Petacchi drugi raz wygrywa, Przemysław Niemiec atakuje
Następny artykuł39th Settimana Ciclista Lombarda 4 etap, kat. 2.1, Włochy, 31.03-05.04.09
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments