W pierwszy weekend kwietnia wyścigami w Dzierżoniowie i Sobótce zostanie rozpoczęty sezon kolarski  w Polsce. W  sobotę w Dzierżoniowie (2.04.br) zostanie rozegrane Międzynarodowe Kryterium Kolarskie, a dzień później (3.04, niedziela)  peleton będzie rywalizował w Ślężańskim Mnichu – wyścigu uznanym za oficjalnie rozpoczynającym sezon kolarski.

Na starcie w Dzierżoniowie oraz Sobótce staną  zespoły z trzeciej dywizji (BGŻ Team, Legia) oraz ekipy Mróz ActiveJet, BDC Team i  Aktio Mostostal Puławy.

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w składzie: Łukasz Bodnar, Dariusz Batek, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Błażej Janiaczyk, Paweł Charucki, Tomasz Kiendyś, Marek Rutkiewicz, Rafał Ratajczyk, Mateusz Taciak, Andrez Schulze, Tomasz Smoleń, Jacek Morajko, Bartłomiej Matysiak, Mariusz Witecki i Kamil Zieliński.

W składzie ekipy zabraknie Tomasza Marczyńskiego (leczy kontuzję po Katalonii) i Jose Mendesa.

Na Kryterium w Dzierżoniowie kolarze elity  będą mieli do pokonania trasę długości 45 kilometrów – 30 rund po 1,5 kilometra.  Start wyścigu elity nastąpi ok. godz. 14.30.

Następnego dnia w Sobótce, w wyścigu Ślężański Mnich, kolarze zmierzą się z trasą o łącznej długości 120 kilometrów. Wyścig przeprowadzony zostanie na trasie okrężnej: Sobótka, Strzegomiany, Będkowice, Księgienice, Świątniki, Przezdrowice, Sobótka. Do pokonania będzie 10 rund po 12 kilometrów każda. Start i meta ul. Św. Anny (przy stadionie).

Tegoroczna edycja wyścigu, ze względu na istotną rolę w polskim kolarstwie, decyzją organizatorów kolarskiej BGŻ Pro Ligi została włączona do tego prestiżowego cyklu.
“Ślężański Mnich” w Sobótce, nie tylko otworzy sezon kolarski w Polsce a także rozpocznie rywalizację w kolarskiej BGŻ ProLidze.

Źródło: CCC Polsat