Wyniki 7 etapu Volta Ciclista a Catalunya z dnia 27.03.2011, Parets del Valles – Barcelona, dystans 124,5 km

1 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:33:55
2 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
3 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
5 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack
6 Aitor Galdos (Spa) Caja Rural
7 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
8 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
9 Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack
10 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team
11 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
12 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo
13 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad
14 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana
15 Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team
16 Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC
17 Craig Lewis (USA) HTC-Highroad
18 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
19 Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad
20 Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek
21 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek
22 Christopher Horner (USA) Team RadioShack
23 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
24 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
25 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
26 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
27 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
28 Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling
29 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack
30 Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek
31 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team
32 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo
33 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
34 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team
35 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team
36 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
37 Camilo Andres Suarez Albarracin (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
38 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard
39 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
40 Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo
41 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
42 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo
43 Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice
44 Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana
45 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
46 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team
47 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
48 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto
49 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
50 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team
51 Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana
52 Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team
53 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
54 José Luis Cano (Spa) Andalucia Caja Granada
55 Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC
56 Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC
57 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team
58 Egor Silin (Rus) Katusha Team
59 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
60 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural
61 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
62 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
63 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack
64 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
65 Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team
66 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice
67 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek
69 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling
70 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling
71 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada
72 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
73 Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana
74 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC
75 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
76 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
77 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia Caja Granada
78 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi
79 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team
80 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad
81 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo
82 Philip Deignan (Irl) Team RadioShack
83 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
84 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
85 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
86 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
87 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
88 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:27
89 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
90 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:32
91 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team 0:00:37
92 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 0:00:59
93 Martin Velits (Svk) HTC-Highroad 0:01:07
94 Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad
95 Francisco Perez Sanchez (Spa) Movistar Team
96 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:01:26
97 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team 0:01:29
98 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
99 Óscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:01:35
100 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice 0:01:39
101 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:01:49
102 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana
103 Marco Corti (Ita) Geox-TMC
104 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
105 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:02:23
106 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:02:49
107 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada 0:02:57
108 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
109 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
110 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard
111 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD
112 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD
113 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
114 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
115 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada
116 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
117 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard
118 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia Caja Granada
119 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
120 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team
121 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
122 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD
123 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
124 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
125 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada
126 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
127 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
128 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
129 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
130 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
131 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
132 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
133 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC
134 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural
135 Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC
136 Iñigo Cuesta (Spa) Caja Rural
137 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard
138 Julian Sanchez Pimienta (Spa) Caja Rural
139 Alex Cano Ardila (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
140 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
141 Jason McCartney (USA) Team RadioShack
142 Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad
143 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC
144 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
145 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:02
146 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team 0:03:21
147 Nairo Quintana Rojas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:03:38
148 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:16
149 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek
150 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
151 William Clarke (Aus) Leopard Trek
152 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
153 Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:04:33
DNF Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF John Edibberto Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
DNF José Herrada Lopez (Spa) Caja Rural
DNS Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural
DNS Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNS Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
DNF Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo
DNF Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo
DNF Serge Pauwels (Bel) Sky Procycling
DNS Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team
DNF Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
DNS David Loosli (Swi) Lampre – ISD
DNF Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
DNS Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
DNF Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
DNF Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Movistar Team
DNF Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team

Ostateczna klasyfikacja generalna:

1 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 29:24:42
2 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:00:23
3 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo 0:00:35
4 Christopher Horner (USA) Team RadioShack
5 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:38
6 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
8 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:50
9 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team 0:01:12
10 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
11 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
12 Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team
13 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
14 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team
15 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack
16 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack 0:01:20
17 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling
18 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team 0:01:33
19 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:01:37
20 Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek 0:01:39
21 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural 0:01:43
22 Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC 0:01:57
23 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad
24 Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana
25 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:00
26 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
27 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:27
28 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:36
29 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:02:42
30 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:03:09
31 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:03:12
32 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:03:15
33 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:03:29
34 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:03:39
35 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice 0:03:49
36 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:20
37 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 0:04:25
38 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:04:46
39 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:05:20
40 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:05:32
41 Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo
42 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:34
43 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:41
44 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:07:00
45 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek 0:07:13
46 Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana 0:07:44
47 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
48 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:08:29
49 Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack 0:09:01
50 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana
51 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
52 Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC
53 Craig Lewis (USA) HTC-Highroad
54 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling
55 Philip Deignan (Irl) Team RadioShack
56 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo
57 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
58 Alex Cano Ardila (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:09:33
59 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:09:53
60 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 0:10:04
61 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:32
62 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:10:33
63 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:46
64 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:11:15
65 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:11:58
66 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
67 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:12:00
68 Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana
69 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
70 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team
71 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
72 Egor Silin (Rus) Katusha Team
73 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:12:25
74 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:14:42
75 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:14:57
76 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:14
77 Francisco Perez Sanchez (Spa) Movistar Team 0:15:49
78 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad 0:16:27
79 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD 0:16:52
80 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale 0:17:26
81 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team
82 Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team 0:17:51
83 Iñigo Cuesta (Spa) Caja Rural 0:18:55
84 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada 0:19:14
85 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team 0:19:41
86 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:19:52
87 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:20:25
88 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto
89 Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek
90 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
91 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team
92 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:20:33
93 Óscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:21:26
94 Martin Velits (Svk) HTC-Highroad 0:21:32
95 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada 0:22:01
96 Marco Corti (Ita) Geox-TMC 0:22:14
97 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 0:22:40
98 Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad 0:22:47
99 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC 0:23:22
100 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
101 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team 0:23:24
102 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:24:01
103 Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC 0:24:49
104 Nairo Quintana Rojas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:25:13
105 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:25:15
106 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:25:20
107 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:25:26
108 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia Caja Granada 0:25:33
109 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team 0:26:08
110 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada 0:26:18
111 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC 0:26:19
112 Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad 0:26:24
113 Julian Sanchez Pimienta (Spa) Caja Rural 0:26:26
114 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:27:37
115 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:27:46
116 Camilo Andres Suarez Albarracin (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:28:10
117 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:28:17
118 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
119 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard 0:29:11
120 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:29:44
121 Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team
122 José Luis Cano (Spa) Andalucia Caja Granada
123 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
124 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia Caja Granada
125 Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:30:04
126 Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling 0:30:45
127 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:31:53
128 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
129 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC 0:32:24
130 Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad 0:32:41
131 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
132 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek 0:32:43
133 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:32:51
134 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack 0:33:53
135 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo
136 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
137 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
138 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada 0:34:44
139 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural 0:34:50
140 Jason McCartney (USA) Team RadioShack 0:35:12
141 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 0:35:15
142 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD 0:35:25
143 Aitor Galdos (Spa) Caja Rural 0:36:17
144 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:36:50
145 Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:37:14
146 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:37:40
147 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:38:46
148 Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC 0:39:14
149 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:40:45
150 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:42:20
151 William Clarke (Aus) Leopard Trek 0:47:50
152 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek 0:49:41
153 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:53:48