Tino Thömel (Team NSP), wygrał 8. ostatni etap wyścigu Tour de Normandie (2.2 UCI). Drugie miejsce przypadło dla Laurent`a Pichon (Bretagne Schuller), trzeci był Markus Barry (Rabobank Continental). W klasyfikacji generalnej triumfował Alexander Blain (Endura Racing), Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin) skończył etapówkę na 4. miejscu.

Ostatni, krótki etap wyścigu z Bagnoles De L’Orne do Caen o długości 135 km był kolejnym odcinkiem dla sprinterów. Od początku było mnóstwo ataków i szybkie tempo, jednak ekipy Endura Racing oraz Rabobank Continental za wszelką cenę starały się doprowadzić do finiszu z peletonu.

I tak też się stało. Jednak najlepszy okazał się Niemiec Tino Thömel, pokonując Pichcona oraz Barry`ego. Tomasz Olejnik był 30. a jego starszy brat 71.

W klasyfikacji generalnej triumfował były kolarz Cofidisu, Alexander Blain. Francuz pokonał młodego 24-latka Mathieu Simona (CC Nogent Sur Oise), oraz jeszcze młodszego 21-latka Wesley`a Kredera (Rabobank Continental).

Młodszy z bydgoskich kolarzy był 4. co jest jednym z najlepszych wyników w jego karierze. Starszy Michał wyścig dookoła wietrznej Normandii zakończył na 35. miejscu