Ekipa Bartosza Huzarskiego, Team NetApp została zaproszona do kolejnego wyścigu z kalendarza WorldTour. Tym razem jest to Tour de Suisse (11-19 czerwiec). Najwyższy rangą niemiecki zespół, w swoim pierwszym sezonie w gronie Professional Continental, pojedzie także w Paryż-Roubaix i Vattenfalls Cyclassics.

“Chciałbym podziękować organizatorom Tour de Suisse. Dla nas, ten wyścig jest wielkim zadaniem, ale jest to także wielka szansa dla naszego zespołu. Tradycyjnie trasa jest wymagająca“, powiedział szef zespołu Ralph Denk. “Są dwie czasówki i trzy górskie etapy z metą na podjazdach. Te dziewięć dni będzie zupełnie nowym doświadczeniem dla naszych zawodników. Przez takie cele, chcemy rozwijać się jako zespół”.

Ekipa może wysłać dwóch szwajcarskich zawodników na wyścig we własnej ojczyźnie. Są to Mistrz kraju U23, Michael Baer i weteran Andreas Dietziker. “Na piątym i szóstym etapie mijamy moje rodzinne Aadorf”, powiedział Dietziker. “Jedna z premii lotnych zlokalizowana jest przed moim domem. Jestem pewien, że moja matka, przyjaciele i koledzy, pierwszy klub będzie ustawiony wzdłuż ulicy. Mam duże plany na ten dzień”.

Niewielki niemiecki zespół został również zaproszony do czterech wyścigów kategorii HC. A są to: Tour of Turkey, Tour of California, oraz wyścigi dookoła Bawarii i Austrii.