Wacław Skarul został wybrany jednogłośnie w sobotę w Pruszkowie prezesem Polskiego Związku Kolarskiego, zastępując na tym stanowisku Ryszarda Szurkowskiego. Otrzymał poparcie wszystkich delegatów na nadzwyczajny zjazd PZKol.

Jeszcze przed zjazdem swoje kandydatury wycofali: Piotr Kosmala, Andrzej Kita i Jarosław Potocki, a tuż przed głosowaniem zrezygnował Marek Kosicki.

Wacław Skarul ma 52 lata. Jest absolwentem AWF we Wrocławiu. W latach 1988-1992 był trenerem kadry narodowej, z którą na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku zdobył srebrny medal w wyścigu drużynowym na 100 km. W 1989 roku w Chambery pod jego kierunkiem drużyna wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata na 100 km, a indywidualnie złoty – Joachim Halupczok.

Jednym z zadań Skarula będzie uzdrowienie finansów PZKol. Związek jest zadłużony na 10 mln złotych i ma ogromne trudności z utrzymaniem toru kolarskiego w Pruszkowie.

Nowemu prezesowi życzymy powodzenia!


Poprzedni artykułPrezentacja Paryż – Nicea 2011
Następny artykułJohn Degenkolb wygrywa 2 etap Driedaagse Vlaanderen, ładna jazda „Kwiatka”
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments