Dwóch Polaków zobaczymy na trasie niedzielnego klasyku Grand Prix de Lillers (1.2 UCI), rozgrywanego we Francji. Będą to Zbigniew Gucwa (CC Villneuve Saint Germain) oraz Wojciech Szlachta z brytyjskiej ekipy Team Pasta Montegrappa. W wyścigu pojadą dwie ekipy Professional Continental: Francaise des Jeux oraz Bretagne Schuller.

47. edycja Grand Prix de Lillers (1.2) odbywa się na północy Francji, w departamencie Pas-de-Calais. Zawodnicy w sumie mają do pokonania 171 km, podzielone na kilka pętli: najpierw :13 km, następnie 43 km, a dalej stały punkt trasy- 3 rundy po 35 km. Na końcu 13 kilometrowy odcinek, który prowadzi do mety. Trasa jest lekko pofałdowana i wietrzna.

Na starcie pojawi się ubiegłoroczny triumfator, Benoît Daeninck z kontynentalnej ekipy Roubaix-Lille Métropole. Francuz ma do pomocy m.in. Anthonego Colin, Mistrza Francji amatorów z ubiegłego roku oraz Denisa Flahauta, który w przeszłości ścigał się dla drużyny ISD.

Bretagne Schuller poprowadzi Guillaume Blot. 26-latek dwa sezony spędził w Cofidisie.

Liderem FDJ będzie doświadczony Frederic Guesdon. Francuz wygrywał już w swojej karierze wyścigi ProTour, czyli: Paris-Tours w 2006 roku oraz nawet Paryż Roubaix w 1997 roku. 40-latek może liczyć na pomoc byłego Mistrza Francji w jeździe na czas, Benoit Vaugrenarda oraz Williama Bonet, zwycięzcę etapowego Paryż-Nicea oraz 10. kolarza Ronde van Vlaanderen 2010.

Groźni będą również: Romain Bacon, Adrien Petit (obaj Big Mat Auber 93), Wilco Kelderman (Rabobank Continental) 20-latek to 10. kolarz ubiegłorocznego Tour de l`Avenir, a w 2008.r wygrał Juniorski wyścig po ziemi łódzkiej (Tour de la Région de Łódź).

Liderami amatorskiej ekipy CC Villeneuve Saint Germain będą Polak Zbigniew Gucwa oraz Francuz Steven Le Hyaric, którzy na swoim koncie mają już zwycięstwa w wyścigach UCI.

W składzie Team Pasta Montegrappa znalazł się Wojciech Szlachta.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments