Davide Torosantucci z ekipy D’angelo & Antenucci-Nippo został zwycięzcą 4. etapu wyścigu Tour of South Africa. Włoch samotnie przekroczył linie mety w George pokonując o 18 sekund drugiego na mecie Kévina Reza z Team Europcar i Darrena Lill z ekipy DCM. Z kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice najwyżej na mecie zameldował się Dariusz Batek, zajmując 26 miejsce ze stratą 2 min. 23 sek. do zwycięzcy.

4. etap wyścigu prowadził trasą wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego z Bloukrans Bridge do George a jego długość wynosiła 153 kilometry. Mimo stosunkowo krótkiego dystansu był to bardzo trudny etap z uwagi na to, że na jego trasie usytuowane były cztery górskie premie w tym jedna kategorii 1. I właśnie ta premia kategorii pierwszej na początku etapu spowodowała, że duża część peletonu nie wytrzymała tempa podjazdu i pozostała z tyłu tworząc „grupetto”. Tempo w peletonie nadawała ekipa lidera, Rafa Condor-Sharp, kontrolując jednocześnie jego przebieg.

W końcówce etapu na czele mocno porozrywanego peletonu utworzyła się 19-osobowa grupa, która uzyskała kilkuminutowa przewagę nad pozostałymi grupami kolarzy. W grupie tej jechał również lider wyścigu Kristian House (Rafa Condor-Sharp), który m.in. próbował samotnego ataku na ostatnich kilometrach etapu. Niestety, jego atak został szybko zlikwidowany. Kiedy do mety pozostało jedynie 5 kilometrów z grupy zaatakował Torosantucci i dość szybko uzyskał przewagę, którą zdołał utrzymać aż do końca etapu i z przewaga 18 sekund samotnie przekroczył linię mety. Jako drugi linie mety minął Kévina Reza z ekipy Europcar pokonując trzeciego na mecie Darrena Lill z ekipy DCM. Po 22 sekundach na mecie zameldowała się pozostała, 16 osobowa grupa z liderem wyścigu Kristianem House.

Z prawie 3 minutowa strata do zwycięzcy na metę w George wjechała kolejna duża grupa kolarzy a wśród nich Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice), który zajął 26 miejsce.

Z 10 minutową strata, na 61 miejscu, linie mety minął Tomasz Kiendyś a pozostali kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice przyjechali na metę w „grupetto”.

W klasyfikacji generalnej wyścigu nadal liderem pozostaje Kristian House (Rapha Condor Sharp), a Dariusz Batek zajmuje 26. miejsce ze stratą 5 min. 5 sek. do lidera.

Wyniki 4. etapu: Bloukrans Bridge – George 153 km

1. Davide Torosantucci (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 3:30:22

2. Kévin Reza (Fra) Team Europcar 00:18

3. Darren Lill (RSA) DCM

26. Dariusz Batek 02:23

61. Tomasz Kiendyś 09:39

88. Mariusz Witecki 18:31

89. Tomasz Smoleń

93. Mateusz Taciak

104. André Schulze (Ger) 22:58

Źródło: CCC Polsat

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments