9 lutego br. w Republice Południowej Afryki rozpoczął się wyścig kat. 2.2 UCI, Cell C Tour of South Africa. Na stracie tego wyścigu stanęło 120 kolarzy z 20 ekip kolarskich z całego świata m.in. z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, USA, Francji, Belgii i Japonii. W wyścigu bierze udział siedem ekip gospodarzy, ekipy narodowe z Rosji, Czech i Maroka, a także ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Andre Schulze, Tomasz Smoleń, Mariusz Witecki, Mateusz Taciak, Tomasz Kiendyś i Dariusz Batek.

Wyścig składa z siedmiu etapów podczas których kolarze pokonają trasę długości 1064 km z Johannesburga do Paarl.

W dniu dzisiejszym odbył się 1. etap wyścigu podczas którego kolarze pokonali trasę długości 154 kilometrów z Menlyn Park Shopping Centre do Montecasino

Zwycięzcą pierwszego etapu został Brytyjczyk Kristian House z ekipy Rapha Condor który samotnie minął linię mety pierwszego etapu zostając jednocześnie pierwszym liderem wyścigu. Drugim zawodnikiem na mecie był Herman Fouche z ekipy gospodarzy DCM a jako trzeci linię mety minął zawodnik ekipy narodowej Czech, Milan Kadlec.