Christophe Goutille (Martigues SC) wygrał rozgrywany we Francji klasyk Souvenir Jean-Masse. Francuz pokonał swoich rodaków: Antonie`a Lavieu (AVC Aix-en-Provence) oraz Renaud Pioline (CR4C Roanne). Najlepiej z Polaków pojechał Łukasz Owsian (MG Kvis Norda Pacific Toruń), który zajął 35. miejsce.

Trasa wyścigu Souvenir Jean-Masse liczyła sobie 140 kilometrów i prowadziła po ciężkich podjazdach w okolicach Marsylii. Na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach utworzyła się 16 osobowa grupka w której jechali m.in.: Thomas Lebas (AVC Aix-en-Provence), zwycięzca wczorajszego Grand Prix du Pays d’Aix-Puyricard, oraz 23-letni Stephene Rossetto (CC Nogent-sur-Oise), który ubiegły sezon spędził w drużynie Vacansoleil.

Na ostatnich kilometrach zaatakował 24-letni Goutille, który samotnie przekroczył linię mety z przewagą 8 sekund nad Lavieu. Trzeci Pioline do zwycięzcy stracił 23 sekundy. W jednej z pierwszych grupek przyjechał 19-letni Łukasz Owsian, zajmując 35. miejsce.

Dariusz Głuszak (MG Kvis Norda Pacific Toruń) był 52. W jednej z ostatnich grupek przyjechali wychowankowie jednego klubu, LKS Merkury Świebodzice, 24-letni Zbigniew Gucwa (CC Villneuve ST Germain) oraz 19-letni Maciej Stanowicz (Occitane Cyclisme Formation), którzy zajęli odpowiednio 70 i 71. pozycję.