Romain Feillu (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) po finiszu z peletonu został triumfatorem czwartego etapu Tour Mediterraneen. Jarosław Marycz (Saxo Bank) daleko.

Czwarty etap francuskiej etapówki liczył 155 kilometrów.

Ostatecznie zakończył się finiszem z peletonu. Po raz trzeci największym sprytem i szybkością popisał się Romain Feillu, który pokonał Davide Appollonio (Team Sky) oraz Daniela Martina (Garmin), zeszłorocznego zwycięzcę Tour de Pologne.

Jedyny Polak jadący w wyścigu, Jarosław Marycz zajął dziś 93 pozycję (strata 1:01).

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Feillu, drugi jest Appollonio, a trzeci Thomas Voeckler (Europcar). Marycz plasuje się na 87 miejscu (strata 1:31).

Wyniki 4 etapu Tour Mediterraneen:

1 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:53:33
2 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling
3 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo
4 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
5 Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone
6 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:00:04
7 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
8 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
9 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
10 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller
11 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard
12 Maarten De Jonge (Ned) Endura Racing
13 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling
14 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
15 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
16 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling
17 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
18 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team
19 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
20 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
21 Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano
22 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team
23 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
24 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
25 Pasquale Muto (Ita) Miche
26 Ludovic Turpin (Fra) Saur – Sojasun
27 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
28 Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo
29 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
30 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Movistar Team
31 Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing
32 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
33 David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard
34 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team
35 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93
36 Francisco Perez Sanchez (Spa) Movistar Team
37 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo
38 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano 0:00:13
39 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
40 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller
41 Daniel Diaz (Arg) Velo-Club La Pomme Marseille 0:00:15
42 Jack Bauer (NZl) Endura Racing
43 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller
44 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo
45 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
46 Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller
47 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
48 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Schuller
49 Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team
50 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
51 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale
52 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone
53 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
54 Serge Pauwels (Bel) Sky Procycling
55 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
56 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche
57 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
58 Rene Mandri (Est) Endura Racing
59 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:22
60 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone
61 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
62 Julien Guay (Fra) Roubaix Lille Metropole
63 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
64 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
65 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:26
66 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team
67 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
68 Gael Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:31
69 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
70 Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93
71 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:00:33
72 Julien Antommarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
73 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
74 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
75 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
76 Alexandre Blain (Fra) Endura Racing 0:00:35
77 Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing 0:00:38
78 Alexandr Pliuschin (Mda) Katusha Team
79 David Clarke (GBr) Endura Racing
80 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:00:41
81 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team
82 Gianluca Randazzo (Ita) Miche
83 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:47
84 Dimitri Le Boulch (Fra) Big Mat – Auber 93 0:00:53
85 Eduardo Gonzalo Ramirez (Spa) Velo-Club La Pomme Marseille 0:00:56
86 Sylvain Georges (Fra) Big Mat – Auber 93 0:00:57
87 Arnaud Gerard (Fra) FDJ
88 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard
89 Ronan Racault (Fra) Big Mat – Auber 93
90 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
91 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
92 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
93 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:01:01
94 Robert Partridge (GBr) Endura Racing 0:01:04
95 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
96 Loïc Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole
97 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
98 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
99 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
100 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 0:01:13
101 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
102 Michael Barry (Can) Sky Procycling
103 Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:01:23
104 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone 0:01:24
105 Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone
106 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
107 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:26
108 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar 0:01:30
109 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone 0:01:33
110 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun 0:01:35
111 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:01:42
112 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ 0:01:46
113 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
114 Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling
115 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
116 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:11
117 Leonardo Pinizzotto (Ita) Miche 0:02:35
118 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:02:37
119 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team 0:02:49
120 Leopoldo Rocchetti (Ita) Miche
121 Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole
122 Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:03:16
123 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun
124 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
125 Sébastien Joly (Fra) Saur – Sojasun
126 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:18
127 Evaldas Siskevicius (Ltu) Velo-Club La Pomme Marseille
128 Flavien Dassonville (Fra) Big Mat – Auber 93 0:03:25
129 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar 0:03:41
130 Feng Han (Chn) Skil – Shimano 0:03:46
131 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:03:53
132 Benjamin Giraud (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
133 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:01
134 Roberto Cesaro (Ita) Miche
135 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team 0:04:08
136 Romain Bacon (Fra) Big Mat – Auber 93 0:05:18
137 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:29
138 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:12:08
DNF Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93
DNF Nicolas Bonnet (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNS Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
DNS Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano

Klasyfikacja generalna po 4 etapie:

1 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 12:24:32
2 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:00:18
3 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:00:21
4 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo 0:00:26
5 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun 0:00:30
6 Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone
7 Rémi Pauriol (Fra) FDJ 0:00:31
8 Maarten De Jonge (Ned) Endura Racing 0:00:34
9 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
10 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team
11 David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard
12 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
13 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
14 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
15 Ludovic Turpin (Fra) Saur – Sojasun
16 Francisco Perez Sanchez (Spa) Movistar Team
17 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team
18 Pasquale Muto (Ita) Miche
19 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
20 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling
21 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
22 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
23 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller
24 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling
25 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
26 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard
27 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
28 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
29 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
30 Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing
31 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93
32 Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano
33 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team
34 Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo
35 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
36 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo
37 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Movistar Team
38 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
39 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:43
40 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano
41 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:45
42 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche
43 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo
44 Jack Bauer (NZl) Endura Racing
45 Rene Mandri (Est) Endura Racing
46 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
47 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
48 Daniel Diaz (Arg) Velo-Club La Pomme Marseille
49 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
50 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller
51 Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller
52 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Schuller
53 Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team
54 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
55 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone
56 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
57 Serge Pauwels (Bel) Sky Procycling
58 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale
59 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ 0:00:52
60 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone
61 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
62 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
63 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
64 Julien Guay (Fra) Roubaix Lille Metropole
65 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team 0:00:53
66 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:56
67 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
68 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:00:59
69 Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93 0:01:01
70 Gael Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
71 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
72 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:01:03
73 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
74 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
75 Julien Antommarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
76 Alexandre Blain (Fra) Endura Racing 0:01:05
77 Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing 0:01:08
78 Alexandr Pliuschin (Mda) Katusha Team
79 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:17
80 Eduardo Gonzalo Ramirez (Spa) Velo-Club La Pomme Marseille 0:01:26
81 Ronan Racault (Fra) Big Mat – Auber 93 0:01:27
82 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
83 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
84 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
85 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
86 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ 0:01:28
87 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:01:31
88 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team 0:01:33
89 Gianluca Randazzo (Ita) Miche
90 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
91 Loïc Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:01:34
92 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
93 Robert Partridge (GBr) Endura Racing
94 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
95 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 0:01:43
96 Michael Barry (Can) Sky Procycling
97 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
98 Sylvain Georges (Fra) Big Mat – Auber 93 0:01:49
99 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard
100 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:01:54
101 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:56
102 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar 0:02:00
103 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun 0:02:05
104 Dimitri Le Boulch (Fra) Big Mat – Auber 93 0:02:06
105 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:02:12
106 David Clarke (GBr) Endura Racing 0:02:13
107 Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:02:15
108 Olivier Bonnaire (Fra) FDJ 0:02:16
109 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
110 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone
111 Arnaud Gerard (Fra) FDJ 0:02:25
112 Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling 0:02:38
113 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
114 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:41
115 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone 0:02:49
116 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:03:07
117 Leopoldo Rocchetti (Ita) Miche 0:03:41
118 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 0:03:46
119 Evaldas Siskevicius (Ltu) Velo-Club La Pomme Marseille 0:03:48
120 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
121 Leonardo Pinizzotto (Ita) Miche 0:03:56
122 Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone 0:04:05
123 Sébastien Joly (Fra) Saur – Sojasun 0:04:08
124 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar 0:04:11
125 Benjamin Giraud (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 0:04:23
126 Roberto Cesaro (Ita) Miche 0:04:31
127 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
128 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team 0:04:38
129 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:04:45
130 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team 0:05:00
131 Feng Han (Chn) Skil – Shimano 0:05:21
132 Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:05:39
133 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:59
134 Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:10:21
135 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun 0:13:25
136 Flavien Dassonville (Fra) Big Mat – Auber 93 0:15:34
137 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:15:36
138 Romain Bacon (Fra) Big Mat – Auber 93 0:15:49
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments