Philippe Gilbert podjął decyzję o zmianie swojego programu przygotowań do wiosennych klasyków. Belg pojedzie Volta ao Algarve, które rozpoczyna się w przyszłym tygodniu. W Portugali pojawi się również ekipa CCC Polsat Polkowice w najsilniejszym, górskim składzie z Jackiem Morajko, Markiem Rutkiewiczem, Jose Mendesem i Tomaszem Marczyńskim na czele.

Lider Omega Pharma-Lotto, ścigał się w tym tygodniu w Mallorca Challenge, jednak po tym wyścigu stwierdził że będzie brakowało mu kilometrów po tym jak jego ekipa nie dostała zaproszenia na Tour of Qatar i Oman. Mimo tego, że Belg przejechał wszystkie wyścigi na Majorce, to nie jest zadowolony ze swojej obecnej formy.

“W porównaniu do poprzednich lat, czuje że nie jest dobrze”, powiedział Gilbert dla Het laatste Nieuws .”Moja forma też nie jest taka zła, jednak po zimie jest niewystarczająco dobra. Nie startując w wyścigu dookoła Kataru i Omanu, wyleciało mi z kalendarza ponad tysiąc kilometrów wyścigowych. Nie mam wyboru, pojadę na Volta ao Algarve, ponieważ potrzebuje ścigania by moja forma była wyższa”.

Początkowo, Gilbert nie planował wyścigów pomiędzy Mallorca Challenge a Omloop Het Nieuwsblad, pierwszym belgijskim wyścigiem zaplanowanym na 26 lutego. Teraz jeśli chce myśleć o dobrej formie w marcu, wyruszy do Portugalii i ścigać będzie się tam od 16 do 20 lutego.

Na wyścigu pojawią się również kolarze polskiej ekipy CCC Polsat Polkowice, która wystąpi w składzie: Jacek Morajko, Marek Rutkiewicz, Jose Mendes, Tomasz Marczyński, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Bodnar, Adrian Honkisz oraz Błażej Janiaczyk.

W Volta ao Algavre pojedzie 12 ekip ProTeams.

Foto: www.corvospro.com