15 zawodników z drużyny Liquigas-Cannondale, w tym Ivan Basso, Maciej Bodnar (na zdjęciu) oraz Maciej Paterski, spędzili dzień na krytym, drewnianym torze w Brescii, aby doskonalić swoje umiejętności w sferze jazdy drużynowej na czas oraz testowali nowy sprzęt do czasówek.

Zawodnicy przeszli badania biomechaniczne i pracowali nad swoją pozycją na rowerze podczas zgrupowania zespołu na Sardynii. Jednak teraz w kontrolowanych warunkach na torze, trener zespołu Paolo Slongo, lekarz Roberto Corsetti i dyrektor sportowy Stefano Zanatta chcieli sprawdzić to w „praniu”.

Na torze trenowali: Ivan Basso, Peter Sagan, Maciej Bodnar, Eros Capecchi, Damiano Caruso, Davide Cimolai, Ted King, Paolo Longo Borghini, Alan Marangoni, Maciej Paterski, Simone Ponzi, Juraj Sagan, Cristiano Salerno, Elia Viviani i Cameron Surf.

Ekipa Liquigas-Cannondale wie, że dobry wynik podczas drużynowej jazdy na czas, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w najważniejszych wyścigach etapowych. We włoskim teamie znajduje się kilku kolarzy, którzy dobrze jeżdżą na czas i to oni podczas drużynowych prób biorą na siebie duży ciężar odpowiedzialności.

Takim zawodnikiem jest np. Maciej Bodnar, który znakomicie spisał się w tej roli podczas ubiegłorocznego wyścigu Giro d`Italia. Pomocny też może być Peter Sagan, który dobrze radzi sobie w krótkich prologach. W ubiegłym roku zajął piąte miejsce w krótkim odcinku czasówki na Paryż-Nicea, przyjeżdżając zaledwie dziesięć sekund za zwycięzcą Larsem Boomem.

„Testy były ważnym sprawdzianem dla nowych zawodników i pomógł innym doskonalić swoje umiejętności”, powiedział Slongo. „Teoretyczne i praktyczne, testy dostarczyły nam kilka cennych informacji i pomoże to nam w trakcie sezonu”.

Foto: www.bettiniphoto.net

Poprzedni artykułPrezentacja ekipy Movistar
Następny artykułWłoski talent pojedzie w Tour of Qatar 2011
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments