Po miesiącach spekulacji, przełajowy mistrz świata Zdenek Stybar dołączył do belgijskiej ekipy ProTeam Quick Step.

25-letni Czech podpisał kontrakt z Quick Stepem w poniedziałek, 24 stycznia lecz do końca sezonu przełajowego ścigać będzie się z obecnym zespołem Telenet Fidea. Stybar oficjalnie przyłączy się do Quick Stepu 1 marca i zadebiutuje w maju podczas Amgen Tour of California lub Tour of Belgium.

„Osobiście jest to dla mnie spełnienie marzeń„, powiedział Stybar. „Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany, możliwością ścigania się dla zespołu Quick Step, jednego z najlepszych zespołów na świecie. Jest to ważny krok w mojej karierze, który oferuje mi wiele możliwości i otwiera drzwi do szosowego kolarstwa zawodowego. Nadal nie mogę uwierzyć w to co się stało”.

„Zdobyłem wiele w kolarstwie przełajowym, ale naprawdę chciałem spróbować innych doświadczeń. Mam 25 lat, nadszedł czas dla mnie aby spróbować swoich sił na szosie. To nie znaczy że przerzucam się tylko na szosę, kocham cyklocros i będę ścigać się w nim kiedy będę miał czas. Jestem również zachwycony, że będę miał szansę bronić barw kraju w wyścigu MTB podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie”.

Kierownik zespołu Patrick Lefevere jest zadowolony z pozyskania czeskiego zawodnika. „Zdenek jest bardzo utalentowany, jego umiejętności z pewnością podniosą poziom naszej ekipy„, powiedział Lefevere. „Z naszej strony będziemy starać się mu pomóc, najlepiej jak tylko potrafimy. Musimy pokazać mu zupełnie nowy świat. Oczywiście na początku nie możemy wywierać na nim dużej presji, jednak będzie musiał notować stały progres i uczy się sztuki kolarstwa szosowego”.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments